Власникам кішок пощастило трохи більше, вони охайні, але часто розносять пісок з лотка по усій квартирі чи будинку. Собаки гуляють на дворі, тому не дозволяйте їм гратися в пилюці чи болоті, а коли повернетеся з прогулянки, відразу помийте їм лапи та витріть шерсть.

Тваринку необхідно періодично купати, використовуючи шампуні для відповідного типу шерсті. Байдуже чи у Вас пухнастик, чи короткошерста тварина, тому варто купити спеціальну щітку і розчісувати свого улюбленця. Особливо це важливо у період зміни шерсті, так званої линьки.

Як позбутися шерсті?

Окрему увагу варто приділяти прибиранню будинку, воно повинне бути частим і регулярним. Доцільно придбати спеціальні щітки і насадки на пилосос, які будуть справлятися з важкодоступними місцями у кутах, і щілинах.

Очистити килими або м’які меблі від шерсті можна також спеціальними рукавицями, призначеними для вичісування тварин, але тоді складніше позбутися тонких коротких волосків, які проникають між плетіння тканини.

Рекомендуємо почистити килим вологою щіткою – вся шерсть збереться на поверхні, і її буде легше зібрати за допомогою пилососа. Також можете розбавити 200 мл рідини для білизни зі склянкою води і рівномірно розподілити на поверхні, яку очищаєте. Це пом’якшить шерсть, після чого ви легко очистите поверхню пилососом.

Захистити дерев’яні меблі

Собаки, кішки починають дряпати двері, коли просяться на прогулянку або у вашу кімнату. Щоб меблі не псувалася, на перших порах захистіть їх (до рівня, якого дістає тварина) плексигласом (органічним склом) – прозорим синтетичним матеріалом з акрилових волокон.

Досить часто варто проводити і вологе прибирання, використовуючи антибактеріальні засоби.
Якщо ви часто прибираєте, а неприємного запаху тварини та шерсті не вдається позбутися, зверніться до ветеринара. Здорові тваринки не пахнуть та не линяють надміру.