Сьогодні все частіше зустрічається термін “еко” і це не просто так, адже неправильне харчування, використання шкідливих хімічних засобів у побуті, безцільне використання електроенергії та води, забруднення навколишнього середовища, зокрема, твердими побутовими відходами стало великою проблемою не лише для країни, але й для усієї планети.

ЧИСТОТА ДОМУ БЕЗ ШКОДИ ДЛЯ ЗДОРОВ′Я

Повний арсенал дорогих та шкідливих мийних хімічних засобів можна замінити широковживаними безпечними продуктами. Одним із них – гірчиця, яка є універсальним засобом і ним можна мити посуд, а також чистити раковину. Увібрати неприємний запах, видалити плями, очистити від нальоту раковини та унітази, впоратися з брудом на білому взутті допоможе всім відома сода. Вона добре і легко очистить духовку та мікрохвильову піч, якщо поставити всередину ємність з водою та декількома ложками соди на 10 хвилин. Оцет – засіб для чистоти вікон та дзеркал. Також бореться з неприємними запахами.

Варто додати до оцту декілька крапель улюбленої ефірної олії, або ж замінити оцет свіжим запашним лимоном, який найкраще впорається з жиром на газових плитах та дошках для нарізки продуктів. Достатньо всього лиш натерти забруднену поверхню м′якоттю лимона. Перекис водню служить як дезінфікаці́йний засіб, яким можна протирати ванні кімнати, ручки дверей і навіть стільниці на кухні. Також альтернативою шкідливим мийним засобам може бути морська сіль, ‟кока – кола″ замість засобів для чистки нальоту, господарське мило замість порошків та гелів для прання і, навіть, засобів для інтимної гігієни, рослинна олія, волоський горіх, віск замість поліролей для меблів, зубні паста та порошок замість відбілюючих засобів, нашатирний спирт, чорний чай, горілка замість рідини для миття вікон.

СОРТУЄМО СМІТТЯ ПРАВИЛЬНО

Обов′язковою умовою для покращення екології, а разом із цим, власного здоров′я є правильне сортування сміття. Навчитися цьому легко. Достатньо складати сміття в окремі ящики: окремо харчові відходи, окремо папір та картон, окремо скло та окремо пластик. А також здача в відповідні пункти небезпечних предметів, таких як ртутні лампи, батарейки та інші.

ЕКОНОМІЯ ВОДИ ТА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Використання спеціальних кранів та насадок на них допоможуть зекономити воду та кошти. Це і аератори ( насадки на кран), які економлять воду не зменшуючи тиску води, і змішувач з термостатом, який блокує витік води недостатньої температури, і сенсорний змішувач, який дозволяє економити до 60 % води.
Якщо ж використовувати органічні мийні засоби, то можна скоротити витрати води на митті посуду, сантехніки, меблів, підлоги і т. д., адже вони не потребують такого ретельного змиву, як ті, які містять шкідливі для здоров′я компоненти.

  • Виконуючи всі гігієнічні процедури (чищення зубів, гоління і т. д.), кран слід відкривати на початку і в кінці процедури.
  • Тримайте в ванній невеличке сміттєве відро. Це теж дозволить економити воду, оскільки не доведеться щоразу викидати папір в унітаз і змивати його.
  • Вимикайте світло, кожного разу, коли виходите з кімнати.
  • Використовуйте енергозберігаючі лампи, поворотні світлорегулятори, датчики руху, цифрові вмикачі і т. д.
  • Вимикайте електротехніку з розеток, оскільки, навіть в ‟сплячому” режимі електроприлади споживають певну кількість електроенергії, яка сумарно є досить суттєвою.
  • Правильно користуйтеся технікою: уважно читайте та дотримуйтеся інструкцій використання.

І, звичайно, не забувайте про утеплення вікон, вхідних дверей та лоджій.

Автор: Таня Дика