9 Квітня 2019
ІНТЕР'ЄР

Колір в інтер’єрі кухні: поради щодо вибору

Обираємо стильний варіант!


«Як вибрати колір інтер’єру?» – питання, над яким задумуються всі, хто планує ремонт. Сьогодні поговоримо про колір в кухні. У цій частині помешкання ми проводимо багато часу протягом дня, збираємося всією сім’єю, приймаємо гостей. Тому важливо врахувати всі деталі і вибрати для своєї кухні правильне колірне рішення.

Дизайн інтер’єру: можливості кольору

Колір може візуально збільшити кухню або, навпаки, маленький простір зробити ще меншим. Щоб вибрати правильне поєднання кольорів для кухонних меблів, звертайте увагу на наступні нюанси.

  • Для маленької кухні краще вибирати світлі тони, в просторій можна дозволити собі темні і насичені відтінки.
  • Кухонний гарнітур може бути однотонним або кольоровим. Щодо кольорового, то краще використовуватися тільки два кольори, при цьому верхні шафки повинні бути більш світлого відтінку, ніж нижні.
  • Навіть якщо кухня виконується в двох тонах, серед них потрібно вибрати головний відтінок. У пропорційному співвідношенні його буде більше, і він буде задавати основний тон.

Дизайн кухні: вибираємо відтінок

Універсальна палітра для вибору кольору – природна, так звані кольори землі: бежевий, коричневий, пісочний, оливковий, зелений. Розглянемо найпопулярніші кольори в інтер’єрі кухні.

Білий. Це універсальний колір, який можна використовувати в кухні у будь-якому стилі. Головна небезпека, яку приховує цей колір, простір може стати невиразним. Щоб цього не сталося, потрібно підбирати правильні декоративні акценти. Ще один момент – біла кухня вимагає ретельного догляду за чистотою поверхонь.

Бежевий. Цю палітру, як правило, вибирають шанувальники класики в інтер’єрі. Відтінки можуть бути як світлими і легкими, так і глибокими контрастними. У будь-якому випадку в кухні в коричневих тонах буде панувати атмосфера захищеності і домашнього затишку.

Червоний. Його відтінків може бути безліч, починаючи від насиченого томатного або вишневого і закінчуючи ніжним кораловим. Червона гама добре гармонує з білим, чорним, сірим кольорами, а також барвою металік. Як стверджують психологи, в інтер’єрі кухні червоний колір викликає апетит, тому, якщо прагнете скинути зайві кілограми, краще від цього кольору відмовитися.

Зелений. У моді – соковитий відтінок лайма. Він особливо пасує інтер’єрам у сучасному стилі. Зелені кольори добре впливають на травлення, тому будуть сприяти підтримці дієти і здорового способу життя в принципі. Залежно від відтінку зелений буде добре поєднуватися з жовтим, білим, коричневим, сірим, помаранчевим.

Чорний. Цей колір – не для всіх. Розкішна, глянцева, дисциплінована – так можна охарактеризувати настрій кухні з переважання чорного кольору. Цей відтінок підходить для сучасних просторів і буде мати гарний вигляд з блискучими хромованими акцентами. Ефектні його поєднання з білим і червоним кольорами.

Жовтий. Якщо вірити колористам, жовта гама сприяє експериментам, в тому числі в і під час приготування страв. У темній, позбавленій природного світла, кухні жовтий може загубитися. Цей колір, незважаючи на свою нейтральність, досить специфічний, тому його слід вибирати для інтер’єру кухні тільки, якщо він ваш улюблений.

ŚNIEŻKA рекомендує

Вибираючи колір для стін кухні, не варто забувати про практичність. Кухня належить до приміщень з підвищеним рівнем вологості і перепадів температур. Також на кухонні поверхні постійно піддаються впливу побутових кислот, жирів тощо. Відповідно оздоблення стін має бути стійким до забруднень та легко очищуватися. Вологостійка фарба Śnieżka PLATINIUM® KITHCEN-BATH створює покриття, яке можна очищувати засобами для посуду. А завдяки технології Silver Formula (з додаванням іонів срібла) фарба запобігає росту мікроорганізмів на поверхні. Ще одна перевага Śnieżka PLATINIUM® KITHCEN-BATH – її базовому білому кольору легко надати відтінок, який ви виберете для дизайну кухні.   

Кухня Ванна

Коментар експерта

Кухня посідає особливе місце у помешканні. Її простір вимагає і продуманого функціонального рішення, і зваженого підходу до стилістики. Тому на проектування кухні завжди відводиться більше часу, ніж для інших приміщень.

За свій понад 8-річний досвід створення дизайн-проектів квартир я виокремила кілька найбільш вдалих кольорових рішень для кухні, які точно будуть виглядати стильно і затишно!

Юлія Котенко

Перше місце у моєму рейтингу посідає біла кухня. Так, білі фасади будуть виграшно виглядати на фоні будь-яких стін. Білі стіни разом з такими самими фасадами меблів роблять приміщенням цілісним і візуально легким. З таким рішенням навіть найменша кухня буде просторішою. На фоні кольорових стін чи стін з яскравим принтом біла кухня буде виглядати особливо святково!

Універсальне вдале рішення – зробити кухню в один колір зі стінами. Коли меблі зливаються зі стінами, простір стає чудовим фоном для використання яскравих акцентів.

Стильно та сучасно виглядає кухня з використанням текстури дерева. Природна фактура створює затишну та теплу атмосферу в будь-якому приміщенні.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 4,50 з 5
Loading...