28 Травня 2019
ІНТЕР'ЄР

Нас чекає більше кольору!

Інтерв’ю з Ольгою Терефєєвою, дизайнером студії Vododesign


Попереду літо – сезон ремонтів. Dekoratorium поспілкувався з дизайнером і блогером Ольгою Терефєєвою на тему сучасних тенденцій у дизайні та національних особливостей облаштування помешкання. Читайте у нашому інтерв’ю про стильні рішення та вже не актуальні прийоми і про те, як побороти страх яскравих кольорів.

Нас чекає більше кольору!

Ольго, розкажіть, будь ласка, на які тенденцій потрібно звернути увагу тим, хто планує найближчим часом оновити свій інтер’єр?

Враховуючи специфіку українського дизайн-простору, розпочну з тенденцій, які вже не актуальні. Справа у тому, що у нас тривалий час багато робіт з оформлення інтер’єру виконували будівельники. Люди винаймали їх для ремонту, радилися з ними щодо тих чи інших ідей, а ті в свою чергу пропонували певні «модні» шаблонні рішення. Тому багато українських осель схожі одна на одну. Дуже чітко проcтежується тренд до великої кількості оздоблення – все й одразу.

Тобто зараз дизайн інтер’єру, як і мода, більше схиляються до мінімалізму?

Так. Наприклад, у минулому залишилися багатошарові гіпсокартонні конструкції на стелі та поліуретанові багети по периметру кімнати. Зараз стеля – це лаконічна біла або пофарбована у тон стіни поверхня з прихованим світлом. Джерела світла можуть бути дуже маленькими – з корпусом розміром до 2 см. Вони легко монтуються у стелю і дають той промінь, який потрібен, і там, де це потрібно.

Ви згадали про освітлення. Які зміни спостерігаються у цій сфері?

Світло стає ближчим до людини – стає більше продуманим для виконання всіх сценаріїв поведінки в інтер’єрі, а також задіяне у зонуванні. Власне, весь дизайн інтер’єру прагне до глибшого розуміння комфортного існування, деталізації. Освітлення перемістилося з центру стелі до тих місць, де воно дійсно необхідне, – до зон відпочинку, читання, приготування їжі тощо. З’являється усвідомлення того, що потрібно людині у просторі, і світло підлаштовується під ці потреби. А не навпаки, як було раніше.

Що стосується трендів у дизайні освітлювальних приборів, то з появою діодів перестала бути важливою форма світильника. Сучасні світильники можуть бути навіть з ниток. Жодних обмежень у матеріалах і конструкціях. Виробники пропонують найнеймовірніші колекції і моделі. І це чудово, що немає рамок. Головне, щоб елементи підтримували загальну ідею інтер’єру і розкривали особистість власника.

Фото: Vododesign

Нас чекає більше кольору!

Інтер’єр як дзеркало особистості його мешканців – наскільки ця історія близька сучасним замовникам? Якщо говорити про середньостатистичного українця…

Інколи в інтер’єрів немає обличчя. Хотілося, щоб вони мали історію, відображали якусь ідею власника, а не були завжди як з чистого аркуша. Так склалося, що ми звикли опиратися на чужу думку – звернутися до спеціаліста і чекати, що хтось нам розкаже, як правильно, або здивує результатом. Але дизайнер не може знати вашу історію, як жила ваша бабуся, що вам подобалося в дитинстві, які речі чи кольори викликають у вас внутрішній захват… Експерт повинен опиратися на наш бекграунд, а це можливо завдяки спілкуванню, уважному технічному завданню, спостереженню за клієнтом, наприклад, за його манерою одягатися – по суті, ми вже зробили маленький інтер’єр, але на собі.

Тобто комфорт інтер’єру залежить не лише від вправності дизайнера?

Звісно, це двосторонній процес. У першу чергу замовнику потрібно до всього ставитися усвідомлено. Наприклад, це нормально, коли вам подобаються різні речі – антикваріат, сучасна форма дивана і якийсь  пам’ятний предмет, який просто хочеться щодня бачити вдома. Якщо ви впевнено відчуваєте, ЩО вам до вподоби, дизайнер знайде рішення, як це поєднати в одному просторі. Для персоналізованого інтер’єру треба мати внутрішню зрілість.

Цей підхід стосується і вибору кольорів?

Абсолютно. Раніше всі інтер’єри були персиковими і бежевими. Ці кольори говорять про те, що людина не може зрозуміти, який відтінок їй подобається. Зараз на зміну бежевому прийшов сірий. Я сама люблю цей колір, але не треба забувати, що він створює чудовий фон для інших яскравих відтінків і не треба боятися їх додавати. Смарагдовий, синій, рожевий, червоний – ці кольори заряджають певними емоціями. У нашому кліматі півроку за вікном сірість, і це впливає на наш настрій. Погоду ми не можемо змінити, а ось атмосферу вдома – можемо! Яскраво-жовтий диван вмить налаштує на позитив.

Жовтий диван

Яскраво-жовтий диван? Але ж він швидко забрудниться і потребуватиме постійного догляду…

Так, більшість так і думає… Зате завдяки такому дивану у просторі завжди буде сонце. Виробники  текстилю і засобів догляду за ним зроблять догляд звичайною і простою процедурою. Якщо це занадто великий предмет, можна спробувати додати в інтер’єр жовтий стелаж чи менші за розміром речі, але яскраві. Ми поки що боїмося таких експериментів, бо занадто яскраво чи не практично, але тенденція змінюється. Нас чекає більше кольору! Я сподіваюсь, що люди будуть сміливіші і вибиратимуть те, що їм природно подобається, а не нав’язано модою.

Поділіться дизайн-секретами, як правильно взаємодіяти з кольорами

  1. Щоб перевірити, чи підходить вам колір, прикладіть його до руки чи обличчя. Якщо вам пасує, то можна пробувати застосувати його і в дизайні інтер’єру.
  2. Створюйте колажі із реальних зразків. Вони допоможуть побачити, ви створюєте єдину кольорову колекцію чи суперечливу.
  3. Обов’язково потрібно попередньо перевіряти колір – нанести фарбу на шматок гіпсокартону і подивися, як колір буде виглядати у вашому приміщенні. Краще на цьому етапі витратити невеликі додаткові кошти і пересвідчитися, що при освітленні у вашій кімнаті цей відтінок буде гарним і буде подобатися вам так само, як у шоу-румі чи магазині.
  4. Щоб візуально збільшити простір, можна вибирати одне кольорове рішення, ідею для всієї квартири (це особливо корисно для однокімнатних і студійних планувань). Тоді кухня, кімната, ванна, передпокій утворять єдиний простір. Наше око сприйматиме все як одне ціле, а не як окремі частини.
  5. Працюйте зі спеціалістами!

Фото: Vododesign

Нас чекає більше кольору!

Ванна кімната, напевно, найменше змінюється після облаштування простору. Які тренди актуальні для цього приміщення зараз?

Сьогодні актуальний культ здорового тіла. Ми більше піклуємося про себе, робимо вдома більше процедур. Через це простір ванної стає більш наповненим різними і корисними, і приємними деталями,  інсталяціями, сантехнікою з розвиненим функціоналом. Догляд стає приємним та доступним, персональним. Нові матеріали та технології роблять контакт із сантехнікою тактильно приємним і гігієнічним. Для дизайну та втілення ідей виробники розробили різноманітні покриття, способи обробки, мінімалістичні форми – усе це робить сантехніку предметом високого дизайну. Ванна кімната перестає бути просто вологою зоною, а перетворюється на житловий простір високого рівня комфорту.

Щодо матеріалів для стін, використовують як нові матеріали – тонкі керамограніти з принтами каміння, так і традиційну плитку у витонченій палітрі та з відтворенням різних ефектів: шкіри, металу, текстилю, деревини, іржі, зістарених поверхонь, обвугленого дерева тощо.

У випадках, коли плитка на стінах робить простір занадто холодним, дизайнери  пропонують рішення для оздоблення нею тільки вологих зон, де є контакт з водою. Решту стін фарбують або клеять на них спеціальні шпалери для ванної. Серед інших тенденцій я б відокремила такі:

  • Перевага за підвісними конструкціями. Вже не залишилося жодних аргументів на користь унітазів, які встановлюють на підлозі. Підвісні конструкції витримують 400 кг, полегшують прибирання і для спокою можуть захищені від протікань спеціальними датчиками.
  • У моді кольорова санкераміка – м’ятного, рожевого, світло-коричневого (кольори землі), чорного та інших відтінків. Ванна чи умивальник – це не просто предмети для миття, а окремий елемент простору, що формує його стиль.
  • Діджиталізація. Виробники інтегрують багато смарт-рішень: змішувач запам’ятовує комфортну температуру, програми керують світлом, підігрівом сидіння унітазу тощо. Всі блага цивілізації працюють для нашого комфорту, і їх треба використовувати!

Фото: надані дизайнером

Ольго, які дизайн-прийоми подобаються вам?   

Я поважаю, коли у будинках з історією оголені м’язи – видно балки, якісь елементи конструкції. У цьому є інженерна краса. Мій  власний будинок не новий, тому одну стіну я залишила цегляною і профарбовувала її в білий колір. Люблю дивитися на її фактуру.

Також ціную функціональність. Кожна складова простору має вирішувати якесь завдання та працювати на організацію побуту, сценаріїв життя. Всім пропоную мати в оселі великий стіл, щоб за ним збиралася родина. Це можливість побути разом, спілкуватися, вирішувати питання. Обов’язково треба повісити над столом  відповідний світильник.

Насамкінець: раджу всім використовувати всі можливості сучасних технологій. Дозвольте техніці допомогти вам готувати, мити посуд, прати, сушити. Створіть навколо себе простір без стресу, вдома ми можемо собі це дозволити!

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...