20 Грудня 2019
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ІНТЕР'ЄР

Екостиль в інтер’єрі помешкання

Related Posts:У гармонії з природою. Все, що потрібно знати про екостильПомешкання в стилі шебішикуБезпечне помешкання для дітейЯк облаштувати помешкання для літніх людейЯке підлогове покриття обрати для помешкання?Який стиль обрати для оформлення помешкання?


На тлі глобального забруднення навколишнього середовища тема екології сьогодні починає привертати щораз більшу увагу суспільства. З іншого боку, у відповідь на тотальну цифровізацію всіх сфер життя спостерігається частіше звернення до медитативних практик. Відтак діджиталізована людина все більше повертається в лоно природи і шукає гармонії в ній, що, зокрема, відображається в оформленні помешкання. Тож популярність на урбанізовані стилі гай-тек і лофт помітно стихла, а на зміну їй прийшла мода на природу – екостиль. Що властиво інтер’єру, виконаному в цьому стилі, та які прийоми допоможуть відтворити його в оселі – читайте далі.

Екостиль в інтер’єрі помешкання

Більше світла та простору

          Максимум природного освітлення – це вимога №1 в екопомешканні. З цієї причини особлива увага приділяється вікнам: вони повинні бути великі та панорамні, щоб природа здавалась ближчою, а оселя була наповнена денним світлом. Саме тому для оздоблення вікон обирають рулонні або римські штори, які не обтяжують кімнату. Для вечірнього освітлення підходять флуоресцентні лампи та світильники, світлодіодна підсвітка, а також абажури з текстилю та лози чи циліндричні плафони. Натомість вигадливі люстри в екоінтер’єрі недопустимі. Ще одна ключова особливість екостилю – максимальна відкритість простору. У ньому немає місця для зайвих чи громіздких меблів і непотрібного декору, які лише загромаджують помешкання та створюють відчуття важкості й надмірності. Зокрема, в оформленні стель не використовують модні в інших стилях натяжні стелі та багаторівневі конструкції. Натомість доречними тут будуть дерев’яні балки.Через це, у свою чергу, екостиль не терпить вишуканого декору, наприклад нанесеної різьби на меблях чи складних геометричних ліній. Мінімальна обробка матеріалу, простота і лаконічність – ось що вітається в інтер’єрі, виконаному в природному стилі.

Природні кольори

Екостиль тяжіє до використання природної палітри в інтер’єрі, тобто кольорів, властивих самій природі, таких як трав’яні, деревні, небесні та пісочні. Для цього стилю не характерні штучні, «кислотні» відтінки. За основу часто береться білий, молочний, бежевий і світло-зелений кольори. Не менш важливо під час фарбування стін і стель в екопомешканні використання не лише природної палітри кольорів, але й екологічних та якісних матеріалів. З цією метою радимо звернути увагу на латексну фаробу для інтер’ єрів Śnieżka Mattlatex, яка має 2-й клас стійкості до мокрого стирання. Цей виріб призначений для декоративно-захисного покриття стін і стель. Ця фарба виготовлена за сучасною європейською технологією. Відтак фарбу легко наносити завдяки добрій адгезії та правильній підготовці поверхні, на яку тоді вона «лягає» гладким рівномірним шаром.

Фарба Śnieżka Mattlatex – білого кольору та  готова до використання. Тонувати фарбу в обраний відтінок можна на кольорувальному обладнанні в один із 518-ти пропонованих кольорів або ж вручну за допомогою універсального пігментного концентрату Colorex. Фарбування проводять лише усередині приміщення за температури навколишнього середовища й основи +10 – +30°C. Повна стійкість покриття до миття/стирання настає через 28 днів після проведення малярних робіт. В результаті виходить красиве гладеньке, «дихаюче»  покриття, Варто додати, що фарба має екологічні переваги, які підтверджені  міжнародним екологічним сертифікатом згідно з ISO 14024.

Екостиль в інтер’єрі помешкання

Натуральні матеріали

Концепція екоінтер’єру передбачає використання винятково натуральних, екологічно чистих матеріалів в облаштуванні помешкання, а саме:

  • дерева, лози, коріння, гілок;
  • бамбука, соломи, ротанга;
  • натуральних каменів;
  • піску і глини;
  • бавовни та льону;
  • скла, цегли та кераміки;
  • металу.

Зокрема, для оздоблення стін підходять бамбукові шпалери, дерев’яні дошки, облицьований камінь тощо. Підлога в екопомешканні повинна бути дерев’яна або постелена матеріалом, виконаним під дерево, рідше – може бути з керамічної плитки чи каменю. Чудовим доповненням стануть плетені бамбукові килими. Із меблевої гарнітури вибираємо дерев’яні ліжка, плетені кріслі, меблі з ротанга. Текстиль також слід вибирати з натуральних матеріалів, таких як бавовна та льон. В оформленні помешкання в екостилі не дозволяється використання пластику, синтетичних матеріалів. Натомість вітається вторинне використання природних матеріалів. Поверхні повинні бути матові, але в жодному разі не блискучі та глянцеві. Навпаки, родзинкою екодизайну є грубуваті фактури, потертості та подряпини.

Декоративні елементи

Доречними в декоруванні помешкання, оформленого в екологічному дизайні, є плетені корзини, глиняні горщики, живі квіти у вазах та кімнатні вазони. Для втілення екостилю необов’язково перетворювати кімнату на сад, досить будить однієї – двох середніх рослин у горщиках. Відмінним дизайнерським рішенням в екоінтер’єрі є використання масивних валунів, деревних коренів і мініатюрних черепашок.

Ще один чудовий стильовий прийом – встановлення акваріума з рибками. Облаштувавши помешкання в екостилі, ви створите справжній оазис, власний маленький острівець спокою та релаксу, де відпочиватиме тілом і душею. Не дарма ж інтер’єр в екостилі називають ще простором для медитацій.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...