13 Березня 2018
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ІНТЕР'ЄР

Не знаєте, як залучити свою малечу до творчості?

Дитяче рукоділля є важливим процесом у вихованні дитини, адже має прямий вплив на розвиток особистості.


Це можливість проявити себе, показати свої таланти і розвинути їх ще більше. Заохочувати до творчості можна у будь-якому віці, але малій «чомучці» буде значно цікавіше пізнавати незвідане, ніж старшим. Дуже важливо у вихованні дитини надавати всіляке сприяння та підтримку у починаннях. Рукоділля буде даватися легше, а подобатися більше, якщо батьки допоможуть у цій справі. Така взаємодія позитивно вплине на стосунки дитини з батьками. Малюк буде старанно виконувати свою «роботу», щоб отримати заслужену похвалу від мами з татом. Окрім цього, користь від творчого процесу величезна: дитина стане посидючішою та акуратнішою, відчуватиме себе особливою. Водночас у малечі покращуватиметься пам’ять та увага, розроблятиметься дрібна моторика рук, розвиватиметься уява, мислення й фантазія.

Не знаєте, як залучити свою малечу до творчості?

Дитяче рукоділля – елемент виховання, крок назустріч дитині, адже вона сприймає це як гру, як можливість зайвий раз поспілкуватися з батьками. Будьте для дитини прикладом: виконуйте одне і те ж завдання, домовившись зробити якомога якісніше. Якщо у малюка щось не виходить, вказуйте на це одразу, а потім спробуйте спільними зусиллями виправити. Запропонуйте малюкові зробити щось своїми руками або покажіть, як це робите ви. Одні види рукоділля можуть приносити задоволення, інші ж, навпаки, бути тягарем. Якщо дитина з цікавістю буде виконувати завдання, то такі заняття можна буде практикувати й надалі.

Не знаєте, як залучити свою малечу до творчості?

Чим зайнятися, який варіант вибрати, залежить від віку та дитячого характеру. Активним малюкам точно не підійдуть види рукоділля, що потребують скрупульозності. Захопити технікою шиття простіше дівчаток, це зможе стати в пригоді їм у дорослому житті. Корисний навик можна почати з пошиття лялькових костюмів або предметів домашнього вжитку, наприклад, рушничка. Бажання зайнятися самостійним створенням в’язаних виробів дитина може виявити і у ранньому віці. Як і шиття, в’язання гачком чи спицями є цікавим процесом. Можна зацікавити дитину плетінням. Це може бути, наприклад, виготовлення прикрас з бісеру і намистин або складання кошичків зі щільного паперу. Варіантом може бути аплікація з кольорового паперу, також для цього рукоділля згодяться різні матеріали. Зробіть разом химерні картинки, які потім можна подарувати родичам або друзям. Вишивання, як і в’язання, вимагає підвищеної уваги – очам дитини необхідний відпочинок. Різновидом творчого заняття є ліплення. Почніть ліпити оригінальні фігурки із солоного тіста, без використання складних інструментів.

Не знаєте, як залучити свою малечу до творчості?

Для того, щоб зацікавити дитину, потрібно починати у формі гри. Розіграйте казковий діалог або виготовляйте улюбленого персонажа (можна сплести з бісеру Золоту рибку, зв’язати Чарівний меч, зліпити Колобка і т.п.). Важливо враховувати вік дитини: чим менша дитина, тим більші мають бути матеріали для рукоділля (бісеринки, нитки, орнамент). Перше заняття має бути таким, щоб ваш виріб був цілком завершений. Це допоможе дитині не зупинятися на досягнутому і водночас їй не буде нудно: вона отримає емоційне піднесення та захоплення від вдалого результату.

Не знаєте, як залучити свою малечу до творчості?

Слід враховувати й освітлення приміщення, не варто довго займатися на першому занятті, оскільки це значне зорове навантаження для малюка. Оптимальним варіантом є 40 хв.

Не знаєте, як залучити свою малечу до творчості?

Завжди можна знайти щось спільне або навчитися чомусь новому. Рукоділля – це заняття, яке буде цікавим не тільки для дитини, але й для вас. Ми повинні бути вдячні дітям за те, що вони змінюють нас на краще, дають нам шанс відкрити нові таланти, нові можливості і горизонти.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...