18 Липня 2018
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ІНТЕР'ЄР

Магія чаювання: виготовлення столика для чайної церемонії

Чайна церемонія сягає своїм корінням сивої давнини.


Існує безліч легенд і переказів про винайдення цього чарівного напою, який підкорив не тільки Далекий Схід, але й знайшов широке коло поціновувачів серед інших країн світу. А в Японії чаювання перетворилося на справжнє дійство, навіть більше – філософію, яка опирається на чотири основні принципи культури чаювання (гармонія, пошанування, чистота і душевний спокій).

Магія чаювання: виготовлення столика для чайної церемонії

Чайна церемонія сягає своїм корінням сивої давнини. Існує безліч легенд і переказів про винайдення цього чарівного напою, який підкорив не тільки Далекий Схід, але й знайшов широке коло поціновувачів серед інших країн світу. А в Японії чаювання перетворилося на справжнє дійство, навіть більше – філософію, яка опирається на чотири основні принципи культури чаювання (гармонія, пошанування, чистота і душевний спокій).

Японське чаювання – не просто традиція, а справжнісіньке мистецтво, якому спеціально навчаються багато років. Дегустацію цілющого напою у східних країнах перетворили на вид медитації, налагодження гармонії зі світом та іншими людьми. Церемонія чаювання відбувається у спеціальному чайному будиночку “тясіцу”, який також є частиною ритуалу.

Магія чаювання: виготовлення столика для чайної церемонії

Якщо Ваше серце підкорив цей екзотичний напій, пропонуємо додати трішечки сходу у Ваш настрій. Звісно, будувати чайний будиночок надто клопітно, тож спробуємо створити власними руками столик для чаювання – “чабань”. І Ви завжди матимете можливість почастувати гостей філіжанкою чаю із присмаком Сходу. Зазвичай чабань виготовляють із бамбукового дерева, але спробуємо обмежитись підручними матеріалами. Виготовити столик для чаювання можна у вигляді таці із заглибленням або невеличким столиком-підставкою на ніжках. Для цього можна зробити основу самотужки або використати неглибоку шухляду від старих меблів. Для основи Вам знадобляться 2 дерев’яні планки розміром 10Х60 см, 2 дерев’яні планки розміром 10Х35 см, 1 суцільна дошка завтовшки близько 1 см розміром 35Х60 см. Усі комплектуючі слід з’єднати за допомогою клею чи збити маленькими цвяхами. У бічних планочках для зручності можна вирізьбити овальні отвори, щоб було зручно тримати руками, а також за бажанням – ніжки для столика. Готовий столик слід відшліфувати за допомогою наждачного паперу.
Також столик можна оздобити настроєвими елементами у техніці декупаж. Витончені квіти Сходу, гілочки сакури, легкі японські парасольки – всі ці елементи нададуть елегантності Вашому чайному столикові.
Наступний етап – лакування.

Магія чаювання: виготовлення столика для чайної церемонії

Порада від експерта Dekoratorium: Для лакування чайного столика радимо обрати АКРИЛОВИЙ ЛАК ТМ VIDARON. Він швидко сохне і має досить нейтральний запах, а також зберігає опірність матеріалу до механічних пошкоджень. Цей лак відповідає суворим вимогам європейської норми “PN EN 71.3 – Безпека іграшок”. До того ж, Акриловий лак VIDARON підкреслює та зберігає природний колір деревини. Лак слід наносити у 2-3 шари за допомогою пензля. Лакування столика вимагає обережних рухів. Після висихання першого шару потрібно нанести другий. Часовий інтервал між нанесенням лаку – 4 години.

Магія чаювання: виготовлення столика для чайної церемонії

І пам’ятайте, що рецептів заварювання чаю існує безліч, проте найголовніший секрет смачного екзотичного напою – це гарний настрій та атмосфера, у якій Ви частуєте своїх гостей. Приємного чаювання!

Магія чаювання: виготовлення столика для чайної церемонії
Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...