25 Січня 2019
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ІНТЕР'ЄР

Кухня з барною стійкою: як правильно облаштувати

Стильне і сучасне дизайн-рішення


Кухня з барною стійкою

Стильне і практичне рішення для дизайну сучасної кухні – встановлення барної стійки. Чому цей варіант користується популярністю та що потрібно враховувати при облаштуванні, розповість Dekoratorium.

Як облаштувати барну стійку

5 причин встановити барну стійку

Економія простору.  Це рішення ідеальне для невеликих кухонь та квартир-студій, адже стійка займає менше місця, ніж обідній стіл, та водночас виконує усі його та багато інших функцій.

Зонування. Барна стійка легко відділяє кухню від житлової зони чи кухню від їдальні.

Багатофункціональність. Для сніданків, обіду або ввечері удвох – а ще за стійкою можна випити чаю з подругою, попрацювати за ноутбуком та навіть помалювати з дітьми.

Універсальність. Цей предмет умеблювання гармонійно доповнить інтер’єр у будь-якому стилі – від хай-теку до провансу.

Мобільність. Просто виберіть потрібну модель – розкладну, висувну, пересувну чи поворотну конструкцію.

5 причин обрати барну стійку

Наша дизайн-порада

Щоб стильно акцентувати барну стійку в інтер’єрі кухні, пофарбуйте стіну поруч з нею. Для цього рекомендуємо використовувати готову кольорову латексну фарбу Śnieżka Nature. Вона чудово підходить для кухні, адже завдяки вмісту часточок Teflon™ surface protector пофарбовані поверхні стійкі до багаторазового вологого прибирання, є паро-, газопроникними, а тому їх легко утримувати в чистоті.

Дизайн кухні

Вибираємо матеріал

Зважайте, що це предмет умеблювання для кухні, тому матеріал повинен бути стійким до вологи, температурних коливань і механічних впливів.

На ринку представлені такі матеріали: пластик, ламінований ДСП, деревина, метал, скло, природний або штучний камінь, кераміка тощо. Під час вибору треба брати до уваги не тільки технічні характеристики, але й стилістику інтер’єру.

Стійка з деревини доречна у кухні стилю кантрі, прованс, але не характерна для стилю хай-тек, основні матеріали якого – скло і метал. А барна стійка з металу або з декором зі штучної цегли підходить для лофту.

Барна стійка на кухні

Оптимальні розміри барної стійки

Висота. Барну стійку встановлюють або на тій самій висоті, що й робоча поверхня – у такому разі вона зазвичай стає продовженням стільниці робочої поверхні; або вище від неї, тоді її висота становитиме  90-115 см і вище. Залежно від висоти стійки підбирають стільці.

Ширина. Мінімальна – 30 см. Цього вистачить для швидкого перекусу не більше. Для більшої функціональності ширину стільниці збільшують мінімум до 50 см. Проте найкраще орієнтуватися на індивідуальні потреби та можливості простору кухні.

Довжина. Найоптимальніше – 46–60 см і більше.

Розмір барної стійки

Варіанти розташування

Стільниця барної стійки може бути продовженням кухонної робочої поверхні. За такого варіанту у вільному просторі під нею можна встановити різне кухонне приладдя. Цей дизайн підходить для невеликих кухонь та може мати варіації – Г- чи П-подібну форму.

 

Варіанти розташування

Пристінне розташування дає змогу ефективно використати простір біля вільної стіни та заощаджує місце. Цікавий та водночас компактний варіант для тих, хто хоче снідати у компанії краєвидів за вікном, – барна стійка як продовження підвіконня.

Барна стійка біля підвіконня

Готові зробити свою кухню затишною завдяки барній стійці? Бажаємо вдалих дизайн-рішень!

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...