12 Березня 2019
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ІНТЕР'ЄР

Вибір кольору – це вибір нашого серця

Інтерв’ю з дизайнером Анною Десятничук


Колір – це не просто одяг для стін, меблів чи декору. Це енергія емоцій, пов’язаних з приємними спогадами та відчуттями. Дизайнер Анна Десятничук розповіла Dekoratorium про професійні тонкощі роботи з палітрою, моду на класичні інтер’єри та секрети створення затишку.

Вибір кольору – це вибір нашого серця

Анно, ви спеціалізуєтеся на інтер’єрах у класичному стилі. Як склалося, що саме ця стилістика стала для вас улюбленою?

Гадаю, все почалося ще в дитинстві. Я зростала в родині архітектора, у якій панувала атмосфера творчості. Ще маленькою дівчинкою я малювала принцес та їхні палаци… Коли виросла здобула художню й архітектурну освіту, які й стали основою моїх творчості та професії. Можна сказати, що я і сьогодні малюю палаци – розробляю плани й інтер’єри, втілюючи їх у життя. Дитяча мрія про замки реалізувалася у створенні елегантних класичних інтер’єрів.

Про класику кажуть, що вона ніколи не виходить з моди. А що таке мода на дизайн і кольори інтер’єру? Хто диктує ці тенденції?

Мода змінюється разом з нами – нашим настроєм та уявленнями про красу та затишок. У цьому я переконалася на власному досвіді, коли готувала матеріали для своєї книжки Interior Sketching. До неї увійшли мої скетчі за 20 років у різних кольорових палітрах, рішеннях, стилях і техніках. Проте, крім наших власних відчуттів, звісно, існують і спеціалісти, які визначають тенденції майбутнього, наприклад, Інститут кольору Pantone. Перш ніж оголосити той чи інший колір фаворитом сезону, його експерти проводять серйозну та кропітку роботу. Вони досліджують настрої в суспільстві, бажання та прагнення споживачів, аналізують зміни кольорів, яким надають перевагу люди тощо.

З проекту Анни Десятничук

Як ви вважаєте, чому деякі кольори постійно користуються популярністю?

Ми асоціюємо відтінки зі спогадами й емоціями. Тому вибір кольору – це вибір нашого серця. Напевно, з цієї причини один трендовий тон може залишатися популярним і бути на піку кілька років, а може і не мати такої широкої підтримки…

З погляду дизайнера – що найцікавіше у роботі з кольоровою гамою інтер’єру?

Ще коли я була студенткою живописного факультету, один геніальний викладач сказав мені важливу річ, яку я взяла за основу своєї роботи: «Ти повинна знати всі правила кольорознавства, але коли займаєшся творчістю, повинна про них забути і керуватися почуттями!». Знати, щоб забути! У роботі з кольором особливе значення надаю енергії, почуттям і враженням, що впливають на вибір гами. Колір – це енергія і один з інструментів, яким можна підкреслити індивідуальність і створити неповторну атмосферу.

У вашому портфоліо багато об’єктів громадського призначення. Чи є відмінності у підході до вибору кольорів для житлових і громадських приміщень?

У роботі над громадськими інтер’єрами для мене дуже важливо створити відповідну атмосферу і WOW-ефект, який буде постійно зачаровувати. У таких приміщеннях хочеться перебувати, насолоджуватися присутністю, постійно відкриваючи для себе нові цікаві рішення. При цьому і дизайн-рішення, і палітра мають створювати відчуття недомовки, щоб відвідувачі хотіли повертатися знову і знову.

Наскільки зараз популярні класичні інтер’єри? Як змінилися смаки замовників за останні 5 років?

Класичний інтер’єр у сучасному розумінні – це завжди мікс стилів, витончені форми, гармонія кольору, гра з позолотою… Це зрілий інтер’єр, під час створення якого не можна заощаджувати ані на меблях, ані на декорі, ані на текстилі. За всього його розмаїття парадні інтер’єри в класичному стилі не мають вигляд музейних залів, а демонструють статус власника будинку, є доказом його респектабельності. Майстерно реалізований класичний інтер’єр може викликати у людини таке саме хвилювання, як музика чи картина. А зрозуміти й оцінити класику може вже зріла усвідомлена людина. Тому, як і раніше, класику у дизайні помешкань обирають спокійні, ґрунтовні та консервативні люди.

Лофт, скандинавський, японський стиль – чи близькі сучасним українцям мінімалістські стилі?

Скандинавська й японська естетика підкорила світ і вже давно не є лише національним феноменом. Як на мене, лофт вже втрачає популярність… Любов до природи і чистий простір з елементами декору – те, що зараз панує у сучасних тенденціях.

Класичний стиль

Яких помилок найчастіше припускаються ті, хто самостійно займаються дизайном оселі або дизайнери-початківці?

Розповсюджена помилка – на початку роботи не уявити інтер’єр в цілому, а починати з якоїсь деталі. Під час створення інтер’єру, як художник у малюнку, я завжди керуюся принципом «від загального до конкретного, від часткового до загального». І так повертаюся на початок кілька разів, поки не досягну гармонії та цілісності задуманого проекту. Ідеальний простір – такий, до якого немає чого ані додати, ані відняти…

Ваші ТОП-3 поради, на чому не можна заощаджувати під час ремонту.

  1. Забобонні люди першими пускають до нової оселі кішку, а розумні – дизайнера.
  2. На фахівцях, що виконуватимуть ремонтні роботи.
  3. На матеріалах. Усе, що стосується екологічності й якості матеріалів і меблів, – це ваше здоров’я.

Насамкінець – ваш експрес-рецепт для читачів Dekoratorium: як зробити простір затишним?

Інтер’єр можна швидко оживити та кардинально змінити на краще завдяки кольору та декору: текстиль, картини, декоративні елементи. Розпочніть з однієї стіни і переконайтеся, що колір може створити настрій та неповторну атмосферу. Але завжди пам’ятайте: ідеальний простір – такий, у який немає що ні додати, ні відняти…

 

Фото надані Анною Десятничук

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...