28 Березня 2019
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ІНТЕР'ЄР

Етностиль: 8 порад для дизайну квартири

Елементи етнічних мотивів культур в інтер’єрі


Етностиль – це відтворення в інтер’єрі елементів етнічних мотивів культури будь-якого народу. Скільки країн з цікавою і своєрідною культурою, стільки і етнічних стилів: африканський, американський, китайський, японський, український… Незвичні оку поєднання кольорів, оригінальні форми і фактури, своєрідні меблі та аксесуари – навіть у типовій міській квартирі можна створити унікальну атмосферу занурення в традиції іншого народу. Розглянемо, як це зробити завдяки  порадам від Dekoratorium.

1

Що таке дизайн в етностилі

Одна з особливостей етнічного стилю – в тому, що його «деталізація», точність копіювання може бути абсолютно різною. Наприклад, можна почати з натяку за допомогою кольору і матеріалів або ж заглибитися у ретельне буквальне відтворення, включно з аксесуарами, елементи декору і навіть специфічними предметами побуту. Якщо хочеться максимально точно відобразити етнічну атмосферу, виберіть невелику зону: «індійський» куточок для читання, «східний» простір для чаювання, «арабську» кальянну тощо.

2

Стилі-компаньйони

Стилістика чудово поєднується з екзотичною обробкою, рустикальним стилем, театральним ар-деко, артистичним стилем лофт. Етнічні акценти також стильно виглядають в простих сучасних інтер’єрах, вони дуже виразно доповнюють і відтіняють мінімалістичні і помешкання у стилі хай-тек. А ось поєднання етніки з суворою класикою або пишним бароко у більшості випадків буде виглядати недоречно.

3

Дизайн кімнат: якому простору пасуватиме найкраще

Етнічний стиль в різній «інтенсивності» підходить для всіх кімнат. У передпокої, вітальні, спальні за бажання можна досить точно відтворити атмосферу екзотичної країни. Кухню, дитячу, кабінет краще частково доповнити етномотивами. У кабінеті це підкреслить професію або хобі господаря, у дитячій – надасть малюку можливість вивчати незвичайні предмети, візерунки, фактури, розширить його кругозір та інтерес до інших культур.

4

Кольори етніки

Гама кольорів етнічного інтер’єру залежить від конкретної, обраної за основу національної культури. Так, індійський інтер’єр передбачає яскраві комбінації червоного, оранжевого, бірюзового та малинового. Атмосфері Латинської Америки відповідають незвичайні поєднання тропічних квітів: темно-синій з червоним, помаранчевий з зеленим і рожевим … Північна Африка – це пряні тони, відтінки коричневого і теракотового. Японський мінімалізм – це м’яка, світла, натуральна палітра: пісочний, перлинно-сірий, молочний, з невеликими вкрапленнями позолоти і червоного.

Порада від ТМ Śnieżka

Який би з етнічних напрямків для стилізації ви не вибрали, універсальне рішення – пофарбувати стелю у білий колір. У культурі оформлення помешкань різних країн світу цінується природне освітлення. Його найкраще увиразнює світла стеля. Śnieżka PLATINIUM® CEILING – сніжно-біла матова фарба, виготовлена з використанням відбірних згущувачів та компонентів. Фарба створює бездоганне матове покриття, що підкреслить яскравий декор чи люстру з виразним дизайном.

Фарба для стелі
5

Освітлення і техніка

Якщо світильники спочатку не передбачалися як самостійний екзотичний акцент, то найкраще підбирати найпростіші, лаконічні і «непомітні».Такі сучасні атрибути цивілізації, як радіатори, вимикачі, розетки, дроти виглядають досить безглуздо в кімнаті, декорованій в етнічному стилі. Намагайтеся зробити їх максимально непомітними, замаскувати за допомогою стилізації.

6

Обережно з етнікою: на що звернути увагу

Головна небезпека етнічного стилю: якщо в процесі декорування захопитися і забути про почуття міри, помешкання перетвориться на виставковий павільйон народних промислів. Щоб цього не сталося:

  • варто вибрати основний акцент. Якщо в кімнаті багато етнічних аксесуарів, стіни і текстиль краще зробити нейтральними, однотонними. Якщо стіни стримані, аксесуарів небагато  – можна зробити акцент на яскравому, контрастному текстилі;
  • етнічна стилізація протипоказана, якщо у кімнаті є великі, складно декоровані меблі, особливо лаковані. Меблі повинні бути максимально прості, сучасні, лаконічні, без зайвої фурнітури.
7

Мистецтво візерунків

Етнічні орнаменти – як приправа, їх потрібно зовсім небагато, щоб навіть простий і лаконічний сучасний інтер’єр набув екзотичних ноток. Візерунки можуть точно повторювати народні мотиви або  бути вдалою стилізацією. Орнаменти можуть бути геометричними, квітковими, простими, в «наївному» стилі (це характерно для африканських і південноамериканських візерунків), або ж складними, дуже тонкими і деталізованими (східні, арабські).

8

Правило вибору декору

Абажур, килим, декоративна панель або характерний предмет меблів – навіть один-єдиний елемент  може додати інтер’єру неповторного етнічного колориту. Однак один зі свіжих трендів в етностилі – мультикультурний простір. Тобто інтер’єр формується стихійно, після  подорожей господарів до різних  країн. З кожної поїздки привозять цікаві сувеніри: тканини, меблі, скриня, блюдо, килимок, барабан…

Щоб гармонійно адаптувати різнорідні предмети в один простір, варто вибрати один-два яскравих, великих акценти, а решту робити менш помітними, фоновими.

Коментар експерта: особливості етностилю

Створювати інтер’єри в етнічному стилі – досить складний, проте цікавий процес. Щоб відтворити етностиль у чистому вигляді, треба заглибитися у традиції, історію, звичаї етносу, розуміти принципи і прийоми, які йому притаманні. Це можуть бути як функціональні, так і естетичні особливості: поєднання матеріалів, кольорів, фактур, робота світла в інтер’єрі тощо.

Сова

У своїй роботі я найчастіше використовую елементи етнічного стилю – декор, меблі, текстиль і оздоблення. Декоративні елементи в етнічному стилі завжди додають родзинку.

Найчастіше етнодекор добре поєднується зі скандинавським стилем, мінімалізмом і лофтом. На контрасті простих форм, світлих та однотонних оздоблень етніка виглядає стилістично вигідно і контрастно. В цілому етнічний стиль дуже гнучкий для поєднання з іншими стилями, тому добре підійде для експериментів.

Оскільки в етнічних оздобленнях, декорі і тканинах використовують природні кольори, характерні для певних регіонів, можна досягти незвичайних яскравих і цікавих поєднань. Разом із правильним освітленням вони створюють неповторний затишок.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...