9 Травня 2019
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ІНТЕР'ЄР

Дизайн інтер’єру в японському стилі: увага на деталі

Як створити простір для самозаглиблення


Дизайн інтер’єру в японському стилі потребує заглиблення в естетику традицій побуту цієї східної країни. Простір по-японськи будується за принципами стриманої краси, лаконізму і функціональності. Однак візуальна скромність такого інтер’єру – це його сильна сторона. А все завдяки елегантним акцентам і деталям.

Характерна риса світогляду японців – акцент на тому, що всередині. Спостереження за собою не вимагає спеціальних зовнішніх умов – досить комфортного мінімуму. У цьому і полягає суть японського підходу до облаштування будинку.

Дизайн в японському стилі має досить скромні інструменти для вираження. Йому притаманна стримана гама кольорів у природних тонах. Меблі низькі і практично не помітні у просторі, а найголовніше – усі елементи тільки найнеобхідніші. У японському інтер’єрі немає нічого зайвого і випадкового.

На такому нейтральному просторовому фоні будь-яка декоративна деталь стає виразною, чи не так? Тому вибираючи яскраві акценти для декору помешкання, японці також втілюють своє особливе почуття прекрасного.

Японський стиль

Декор – делікатна справа

Мінімалізм в інтер’єрі – це ідеальний простір для самозаглиблення, тому  в японському стилі майже немає декоративних прикрас. У такому помешканні ви не знайдете колекцій сувенірів, безлічі сімейних фотографій у рамках тощо.

Для лаконічного декорування можна використати японські шкатулки, паперові віяла, фігурки нецке, проте навіть із цими аксесуарами варто зберігати почуття міри. Це саме стосується і декоративного текстилю – яскравих шовкових подушок і м’яких матраців для сидіння на підлозі.

Виразним і при цьому функціональним акцентом простору стануть світильники з рисового паперу. Як правило, вони білого кольору, але можна підібрати й абажури світло-жовтого, пастельно-зеленого чи інших відтінків, властивих японській стилістиці.

Особливе ставлення до вибору елементів для дому проявляється ще й у глибокому символізмі деталей. Наприклад, часто інтер’єр у японському стилі прикрашають зображення ієрогліфів. Їх малюють на стінах, дверях, меблях тощо. Написи символізують побажання добра, злагоди та процвітання дому.

Близькість до природи

Захоплення гармонією природи втілюється у лаконічних інтер’єрних акцентах, наприклад, килимках із сизалі чи інших природних матеріалів. Виразною декоративною деталлю простору в японському стилі може стати оздоблення однієї стіни або її частини бамбуковими шпалерами.

Про близькість до природи нагадають і японські флористичні композиції – ікебани. Їхнє створення – це справжнє декоративне мистецтво. Проте навіть, якщо ви його освоїли і досягли в цьому великих успіхів, для декору кімнати (а часом і всієї квартири) достатньо лише однієї ікебани.

Жива прикраса інтер’єру в японському стилі – бонсай. Ці мініатюрні деревця символізують не лише естетику Сходу, а й філософію мирного сусідства людини і природи.  

Декор у японському стилі

Якщо все-таки хочеться додати в інтер’єр художній декор, можна прикрасити стіни елегантним розписом. Ідеальний сюжет для цього – зображення гілки сакури. Якщо хвилюєтеся, чи все вийде, скористайтеся трафаретом.

У постійній динаміці

Продовжуючи тему символізму деталей японського інтер’єру, варто звернути увагу на такий декоративний і практичний елемент, як ширма. Оскільки в традиційному японському будинку практично немає внутрішніх стін, ширма не тільки розділяє простір на функціональні зони, а й прикрашає його.

На Сході ширма символізує динамічність життя. Помешкання японців виглядають спокійними і статичними. А ось мобільна ширма – навіть за умови, що вона виконує винятково декоративну функцію – нагадує, що простір і людина в ньому постійно змінюються.

Vidaron рекомендує

У стилізованому японському просторі особливо цінуються природні фактури. Так, ширма у натуральному кольорі деревини стане універсальним предметом декору, який зможе зонувати простір будь-якої кімнати. Зробити таку ширму можна як власноруч, так і на замовлення. Захистити дерев’яну поверхню і при цьому зберегти її натуральність можна завдяки акриловому лаку від Vidaron.

Дизайн інтер’єру в японському стилі: увага на деталі

Він швидко сохне, не має різкого запаху і містить у складі інгібітори таніну – речовини, що захищають деревину від знебарвлення. Лак відповідає європейським нормам безпеки – «PN EN 71.3 – Безпека іграшок» і призначений для використання всередині приміщень.

А вам близька стилістика і естетика Сходу?

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...