7 Березня 2015
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ІНТЕР'ЄР

7 ОСНОВНИХ ПОМИЛОК, ПОВ’ЯЗАНИХ З КОЛЬОРОМ

Найкращий спосіб освіжити інтер’єр – пофарбувати стіни в насичені відтінки або розкидати на дивані яскраві подушки.


Здавалося б, що може бути простіше? Однак навіть у цій, на перший погляд, простій справі є свої нюанси: ризик перестаратися з кольором і зробити інтер’єр неприємним і високим. Ось сім головних порад, які допоможуть вам створити справжню гармонію барв.

1. НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ВПЛИВ ОСВІТЛЕННЯ

Освітлення може перетворити інтер’єр і дуже неочікувано змінити колір: як у хорошому, так і в поганому сенсі. Білий колір при певному світлі може стати брудним на вигляд, а нудний сірий – перетворитися на лавандовий. Саме тому так важливо експериментувати з обраним кольором — подивіться, як він виглядатиме при яскравому денному світлі і при штучному освітленні. Попросіть у магазині зразок фарби. Нанесіть її на невелику поверхню і вивчіть, як виглядатиме колір вранці, в обід і ввечері. Якщо він й надалі вам подобається, можна купувати такого кольору фарбу.

2. ЗАБАГАТО КОЛЬОРІВ В ОДНОМУ ІНТЕР’ЄРІ

Немає конкретної кількості допустимих відтінків в одному інтер’єрі. Але правило «чим більше – тим краще» тут не завжди спрацьовує. Хочете дізнатися, чи не перестаралися ви з кількістю відтінків у своїй кімнаті? Прислухайтеся до відчуттів. Якщо вам здається, що в кімнаті панує хаос, а прибирали ви зовсім недавно, або якщо з’являється відчуття, що простір на вас тисне – отже, з кількістю кольорів ви все-таки переборщили. Починайте «видаляти» кольори в інтер’єрі поки не з’явиться відчуття балансу. Або просто порахуйте кількість відтінків в кімнаті. Зазвичай має бути два основних кольори і два-три додаткових або акцентних.

7 ОСНОВНИХ ПОМИЛОК, ПОВ’ЯЗАНИХ З КОЛЬОРОМ

3. ЗАНАДТО ВУЗЬКА КОЛІРНА ГАМА

Ця проблема — протилежність попередньої. Палітра кольорів повинна повноцінно висловлювати стиль і характер будинку. А якщо весь інтер’єр пофарбований у два-три кольори, то він стає нудним і передбачуваним. Вирішення цієї проблеми досить просте: розставте кілька яскравих кольорових акцентів за допомогою декоративних подушок, штор, кольорових ваз та інших аксесуарів.

4. НЕ ЗАБУВАЙТЕ: ПОМЕШКАННЯ – ЦЕ ЄДИНЕ ЦІЛЕ

Буває так, що господарі підбирають для кожної кімнати свій набір кольорів, і вони абсолютно не гармонізують один з одним. Використання всіх кольорів веселки в одній квартирі або будинку створює відчуття безладу і метушні. Щоб інтер’єри кожного приміщення перетворити в єдину гармонійну картину, використовуйте правило поєднання кольорів. Можете в одній кімнаті використовувати аксесуари за кольором схожі на інтер’єр іншої кімнати. Або акцентний колір першої кімнати зробіть основним кольором другої.

7 ОСНОВНИХ ПОМИЛОК, ПОВ’ЯЗАНИХ З КОЛЬОРОМ

5. СТРАХ РИЗИКУВАТИ

Боїтеся пофарбувати стіни улюбленим бірюзовим кольором? Або ви завжди мріяли про синій диван, але замість нього купили сірий, тому що він практичніший? Іноді така обережність перетворює ваш інтер’єр у сіру посередність. Вже краще декілька разів помилитися, ніж жити в нудному будинку.

6. НЕПРАВИЛЬНЕ ФАРБУВАННЯ

Фарбувати стіни в нейтральні відтінки досить просто, адже смуг від валика майже не видно. Інша справа – яскраві та насичені кольори, особливо в місцях їх стику. Дрібна помилка і нерівність будуть помітними. Тому якщо ви хочете отримати гарний ефект під час роботи з такими фарбами, витратьте додатковий час на підготовчу роботу і вибирайте правильні матеріали. Слід ретельно підготувати стіни перед фарбуванням, адже правильне ґрунтування – це запорука успіху. Найкраще для цього підійдуть високоякісні шпаклівки ACRYL-PUTZ®, серед широкого асортименту продуктів ви знайдете шпаклювальні гладі для початкового і фінішного вирівнювання поверхні стін і стель, полімерні ґрунтовки, що покращують адгезію та забезпечують правильне висихання нанесених пізніше виробів.

7 ОСНОВНИХ ПОМИЛОК, ПОВ’ЯЗАНИХ З КОЛЬОРОМ

7. КОЛІР НЕ ПАСУЄ ДО ХАРАКТЕРУ КІМНАТИ

Зовнішній вигляд кімнати багато в чому впливає на її атмосферу. А те, що вам подобається якийсь колір, зовсім не означає, що обов’язково потрібно оточувати себе цим відтінком з чотирьох сторін. Наприклад, багато хто любить насичений червоний, але мало хто захоче прокинутися або зможе заснути в такій кімнаті. Тому вибираючи палітру для свого інтер’єру, думайте і про атмосферу, яку ви створюєте. Плануєте спокійний відпочинок у своїй вітальні? Тоді ляльково-рожевий або помаранчевий вам точно не підійдуть.

7 ОСНОВНИХ ПОМИЛОК, ПОВ’ЯЗАНИХ З КОЛЬОРОМ
Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...