3 Листопада 2015
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ІНТЕР'ЄР

Свіжі трави на підвіконні

В основному горщики з кімнатними рослинами і травами розташовані на підвіконні та поблизу вікна.


На підвіконні найлегше вирощувати кріп, салатну гірчицю, листовий салат, шпинат і цибулю. Любителям цибулі слід віддати перевагу шніт-цибулі. Її густа тонка зелень не тільки корисна, але ще й декоративна. Більше догляду вимагають базилік, садовий чабер, майоран, м’ята, лаванда, середземноморський розмарин і чебрець. Листова петрушка і селера вимагають постійних провітрювань і пересадок.

Насамперед запасаємося насінням. Під час покупки в магазині звертаємо увагу на термін придатності насіння. З декількох сортів вибираємо той, в назві якого є слово «Ранній» або «Ранньостиглий». Так, наприклад, якщо звичайний кріп покриється зеленню приблизно через 40 днів, «ранній» тішитиме нас листям вже через 25 днів.

Свіжі трави на підвіконні

Ви напевно не раз купували зелень в горщику. І, ймовірно, більшість з вас після використання зелених листочків просто викидали горщики з корінням. Однак, слід запам’ятати, що висаджені навесні на грядку корінці пряних рослин дуже швидко знову обростуть свіжою зеленню, яка не тільки порадує вас своєю красою, але й стане прекрасною добавкою до столу.
Пам’ятайте: не слід розміщувати в одному горщику рослини різної висоти і сорту. Таким чином, посаджені поряд різні сорти м’яти не відрізнятимуться за смаком і ароматом.

КРІП

Найкраще його вирощувати навесні і влітку з насіння на підвіконні південного або східного напрямів. У цілому рослина невибаглива. У домашніх умовах кріп виростає невисокого росту. Зрізати його можна, коли висота кущика досягне 10-20 см.

БАЗИЛІК

Вирощують в будь-який час року з насіння. Для кращої кущистості і яскравішого смаку бажано періодично підрізати верхні молоді паростки. Незвичайність базиліку полягає в тому, що при вирощуванні, його треба поливати тільки зранку.

Свіжі трави на підвіконні

РОЗМАРИН

Це одна з небагатьох пряних трав, які можна купити в горщику в звичайному квітковому магазині, як кімнатну рослину. Розмарин – дуже ароматний, вічнозелений кущик з тонким голчастим листям. Навесні і раннім літом розмарин вкривається фіолетовими, світло-рожевими або білими квіточками. Це досить невибаглива рослина, добре переносить нетривалі посухи.

ПЕТРУШКА

Існують плосколистна петрушка і кучерява. Петрушку можна виростити з насіння. Для кращого проростання насіння на ніч замочують у теплій воді. Петрушка відрізняється повільним зростанням, тому краще придбати вже дорослу рослину.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...