17 Квітня 2015
ПРОСТІР НАТХНЕННЯ
ІНТЕР'ЄР

ПРО ЩО СЛІД ПАМ’ЯТАТИ ПІД ЧАС ВИБОРУ КИЛИМА?

Килими й сьогодні популярні, але лише на підлозі – у центрі вітальні.


СКЛАД

Килими виготовляють з натуральних волокон (вовна, бавовна, шовк), штучних (акрил, віскоза, поліпропілен, нейлон) і змішаних. Килими з вовни характеризує висока стійкість. Їх легко мити, вони вбирають вологу або виділяють її, коли в приміщенні дуже сухе повітря. А ще вони м’які і еластичні, тому не хвилюйтеся – волокна під важкими меблями потім повернуться до своєї первісної форми. Тим не менш, їх не рекомендують людям, які мають алергію. На відміну від вовняних килими, що виготовлені зі штучних волокон, не поглинають вологи, і в них не розвиваються грибки і бактерії. Килими виготовлені з поліпропіленових волокон не зношуються і їх легко чистити. Однак вони мають один мінус – досить шорстка поверхня і обмежена колірна гама.

ПРО ЩО СЛІД ПАМ’ЯТАТИ ПІД ЧАС ВИБОРУ КИЛИМА?

ЯКІСТЬ

Якість і довговічність килима залежить від висоти і щільності вовни. Чим вона вища і товща, тим краще. Мінімальна висота волокна, що сприяє комфорту – 11 мм. Щільність волокна розраховують у кількості пучків на квадратний метр (від 250000 до мільйона). Важливо: звернути увагу на вагу килима – важкі килими зазвичай якісніші.

ПРО ЩО СЛІД ПАМ’ЯТАТИ ПІД ЧАС ВИБОРУ КИЛИМА?

КОЛІР

Мабуть, найголовніше – це колір і малюнок килима. Якщо сонце заглядає до вас у кімнату нечасто, то килим теплих тонів «зігріє» затемнену кімнату. Якщо вікна розташовані на південь, і кімната наповнена світлом, більш виграшно виглядатимуть килими з холодними відтінками. До переваг однотонних килимів можна віднести і те, що вони ефектно підкреслюють форму і колір меблів. Слід пам’ятати: якщо підлога укладена ламінатом або паркетом традиційного світлого тону, то варто, щоб тон килима гармонійно поєднувався з відтінком підлоги. Якщо підлоги темні і насичені (коричневий, бордовий або майже чорний), то килим повинен обов’язково контрастувати з підлогою, інакше інтер’єр буде здаватися занадто важким і похмурим.

Пам’ятайте, що килимові покриття з малюнком привертають багато уваги і відволікають від усього іншого. Якщо ви хочете придбати величезний килим з незвичайним малюнком, то варто врахувати, що він добре виглядатиме тільки в просторій вітальні. У заставленому меблями приміщенні від такого килима у мешканців буде в очах постійно рябіти.

ПРО ЩО СЛІД ПАМ’ЯТАТИ ПІД ЧАС ВИБОРУ КИЛИМА?

СТИЛЬ

Для класичних інтер’єрів краще підбирати килими з візерунком, у стилі відомих французьких килимів, зі своєрідними квітковими арабесковими мотивами і бароковими орнаментами.
Модерн, навпаки, любить строгість і стриманість. Тому краще свій вибір зупинити на однотонному килимі, з авангардними символами або геометричними візерунками. Для кімнати в східній або африканській тематиці підійде килим з екзотичними візерунками, в теплих тонах.
Якщо ви ще не знаєте, який вибрати килим у вітальню, зверніть увагу на арт-килими, в дусі великих художників XX століття: Пікассо, Малевича, Міро, Кандинського, Енді Уорхола, Густава Клімта.

Поради щодо купівлі килимів

  • переконайтеся, що килим не пахне овчиною. Килим має бути оброблений антистатиком і антиалергенними і антимолевими препаратами.
  • зверніть увагу на щільність килима. Лінійкою на вивороті поміряйте площу розміром 10×10 см, порахуйте на ньому кількість вузликів і помножте на 100. Існує певна закономірність: більша щільність – кращий килим.
  • пам’ятайте: виворіт килима ручної роботи обов’язково повинен повністю повторювати візерунки лицьового боку. Практично всі подібні килими мають зі зворотного боку підпис автора
  • якщо крізь ворс на місці згину просвічується основа, значить – у килима невисока щільність і таке покриття довго не послужить.
Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...