Паркан часто є найбільш виразною частиною обійстя. Але навіть найкрасивіша і добре виконана огорожа з часом втрачатиме гарний вигляд. Несприятливі атмосферні умови швидко нищать деревину і метал. Вітер, сонце і дощ негативно впливають на їх зовнішній вигляд. Весна – це сприятливий час, щоб відновити паркан. При належному догляді і захисті паркан збереже прекрасний вигляд на довгі роки.

Родом з лісу

Дерев’яні огорожі не втрачають популярності, але, щоб зберегти естетичний вигляд і властивості деревини на довгі роки, необхідно потурбуватися про її захист відразу ж після встановлення дерев’яного паркану. Правильно обрані продукти захищають деревину від негативного впливу вологи, грибка і комах, а також підкреслюють її декоративну структуру. Насамперед слід зазначити, що ефективність процесу просочення багато в чому залежить від доброї підготовки поверхні. У більшості випадків, ми можемо просочити деревину самостійно, без значних фінансових витрат і складних інструментів. Призначена для захисту деревина повинна бути сухою, очищеною від забруднень, а її поверхня – рівною. Будь-які забруднення, засмолені або жирні плями потрібно видалити за допомогою, наприклад, екстракційного бензину. Нерівності необхідно відшліфувати наждачним папером з грануляцією, підібраною до ступеня нерівності (150 – 200).

Необхідно пам’ятати про важкодоступні місця і однакову обробку всієї поверхні, щоб декоративний шар мав однорідний вигляд. Заключним етапом підготовки основи є очищення елементів паркану від пилу. Для першого етапу захисту деревини рекомендуємо використати безбарвний захисно-декоративний ІМПРЕГНАТ VIDARON. Безбарвний захисно-декоративний ІМПРЕГНАТ VIDARON для деревини рекомендується як ґрунтовка, що біологічно захищає її, і згодом на неї наносять кольоровий ІМПРЕГНАТ або інші вироби, скажімо, ЛАКОБЕЙЦ, ЗОВНІШНІЙ ЛАК або емалі. ІМПРЕГНАТ VIDARON у кольоровій версії містить добавку Teflon® surface protector, яка забезпечує високу міцність покриття та запобігає вимиванню захисних речовин. Ретельно підібраний склад імпрегнату сприяє тому, що він глибоко проникає в пори деревини, надовго захищаючи її від грибка, синяви та комах, продовжуючи термін її служби.

У поєднанні з безбарвним захисно-декоративним ІМПРЕГНАТОМ VIDARON ЛАКОБЕЙЦ VIDARON забезпечує повний захист деревини. Наносити Лакобейц слід при температурі від +5 до +30 °С. Для накладання засобу використовуємо пензель або пневматичне розпилення. У випадку універсального пензля може виявитись необхідним шліфування ворсу наждачним папером. Це пом’якшить його кінчики і усуне незакріплені щетинки, які могли б залишитися на імпрегнованій поверхні.

Боремося з корозією

Металевий паркан або кований піддається корозії і його слід відновлювати приблизно кожні сім років. Підготовка до оновлення металевого паркану є дуже важливим кроком. Поверхня повинна бути сухою, чистою і знежиреною.

У разі фарбування дуже важливо ретельно видалити рештки старого покриття та іржі. Для цього краще всього використовувати металеву щітку або наждачний папір. Важливо: згодом протерти поверхню дрібнозернистим наждачним папером, надаючи огорожі матову фактуру, завдяки цьому новий шар фарби матиме добре зчеплення з поверхнею. Після шліфування покриваємо всю поверхню ґрунтовкою, яка захистить її від корозії, а потім фарбою бажаного кольору. Є фарби, які поєднують в собі властивості грунтовки, що захищає металеві поверхні і поверхневої фарби. Вони утворюють непроникне покриття, ізолюючи метал від впливу навколишнього середовища, і надають гарного декоративного вигляду.