На підвіконні найлегше вирощувати кріп, салатну гірчицю, листовий салат, шпинат і цибулю. Любителям цибулі слід віддати перевагу шніт-цибулі. Її густа тонка зелень не тільки корисна, але ще й декоративна. Більше догляду вимагають базилік, садовий чабер, майоран, м’ята, лаванда, середземноморський розмарин і чебрець. Листова петрушка і селера вимагають постійних провітрювань і пересадок.

Насамперед запасаємося насінням. Під час покупки в магазині звертаємо увагу на термін придатності насіння. З декількох сортів вибираємо той, в назві якого є слово «Ранній» або «Ранньостиглий». Так, наприклад, якщо звичайний кріп покриється зеленню приблизно через 40 днів, «ранній» тішитиме нас листям вже через 25 днів.

Ви напевно не раз купували зелень в горщику. І, ймовірно, більшість з вас після використання зелених листочків просто викидали горщики з корінням. Однак, слід запам’ятати, що висаджені навесні на грядку корінці пряних рослин дуже швидко знову обростуть свіжою зеленню, яка не тільки порадує вас своєю красою, але й стане прекрасною добавкою до столу.
Пам’ятайте: не слід розміщувати в одному горщику рослини різної висоти і сорту. Таким чином, посаджені поряд різні сорти м’яти не відрізнятимуться за смаком і ароматом.

Кріп

Найкраще його вирощувати навесні і влітку з насіння на підвіконні південного або східного напрямів. У цілому рослина невибаглива. У домашніх умовах кріп виростає невисокого росту. Зрізати його можна, коли висота кущика досягне 10-20 см.

Базилік

Вирощують в будь-який час року з насіння. Для кращої кущистості і яскравішого смаку бажано періодично підрізати верхні молоді паростки. Незвичайність базиліку полягає в тому, що при вирощуванні, його треба поливати тільки зранку.

Розмарин

Це одна з небагатьох пряних трав, які можна купити в горщику в звичайному квітковому магазині, як кімнатну рослину. Розмарин – дуже ароматний, вічнозелений кущик з тонким голчастим листям. Навесні і раннім літом розмарин вкривається фіолетовими, світло-рожевими або білими квіточками. Це досить невибаглива рослина, добре переносить нетривалі посухи.

Петрушка

Існують плосколистна петрушка і кучерява. Петрушку можна виростити з насіння. Для кращого проростання насіння на ніч замочують у теплій воді. Петрушка відрізняється повільним зростанням, тому краще придбати вже дорослу рослину.