11 Березня 2017

Правильний догляд за різними видами тканин

Чи можна прати вовняні речі в пральній машині? Як освіжити пуховик в домашніх умовах? Де краще сушити трикотаж? Розповімо про нові, сучасні правила прання, які полегшають ваш побут


Бавовна

Білі і кольорові бавовняні вироби обов’язково періть окремо. Для кольорових підійде температура не вище 40-60 ° С і порошок з позначенням «Колір». Під час сушіння кольорових і чорних речей просто неба, то пам’ятайте: яскраві сонячні промені можуть стати причиною вигоряння тканини, також матеріал легко мнеться і на ньому залишаються сліди від прищіпок. Якщо Ви прасуєте бавовняну тканину праскою, виставляйте на приладі температуру до 140-170 ° C. На виробі є вишивка або принт? Прасуйте його з виворітного боку.

Шерсть

Використовуйте прально-сушильну машинку з дбайливою технологією прання і сушіння вовняних речей. Запам’ятайте: батареї або прямі сонячні промені і вовняні вироби – речі несумісні. Пропрасовуйте вовняні речі не дуже гарячою праскою, виставивши на приладі режим «шерсть». Користуйтеся паром або марлею. А якщо ви повісите вовняну річ на вішалку, ви побачите через деякий час, що можна обійтися і без прасування – складки самі по собі вирівняються.

Льон

Для лляних виробів рекомендують режим дбайливого прання, температура в якому не перевищує 30-40 ° C (особливо це стосується забарвлених виробів). Лляні речі слід сушити при кімнатній температурі, у добре провітрюваному місці, при цьому не піддаючи впливу прямих сонячних променів. Прасувати буде легше, якщо тканина залишиться злегка вогкою. І не забудьте вивернути її навиворіт.

Шовк

Якісний шовк майже не мнеться. Якщо ж виріб все ж пом’явся, то пропрасуйте його з виворітного боку. Праска при цьому має бути увімкнена в режимі «шовк». Шовк легше прасувати трохи вологим. Не можна шовкові речі під час прасування збризкувати водою, оскільки на тканині можуть залишитися розводи.

Трикотаж

Різні за кольором вироби періть окремо, щоб ворсинки від однієї речі не прилипли до іншої. Використовуйте додаткове полоскання, щоб як слід вимити засіб для прання трикотажних речей. Сушити трикотажні речі на вішалці не варто – вони можуть втратити форму і розтягнутися.

Прасувати трикотажні речі необхідно з виворітного боку і за напрямком петель, звісно, якщо у вас немає мети змінити розміри речі: зменшити її довжину або ширину.

Віскоза

Рекомендується ручне або машинне прання (режими «Делікатний» або «Ручне прання») при температурі 30-40 ° C. Викручувати і віджимати в центрифузі віскозу ні в якому разі не можна. Вироби з віскози сушіть на горизонтальній поверхні, підстеливши під них махровий рушник. Виріб виверніть навиворіт, виберіть мінімальну температуру прасування, а потім через вологу тонку тканину або марлю починайте прасувати.

Шифон

Для виробів з шифону найкраще ручне прання. Шифонові речі потрібно сушити природнім шляхом. Покладіть виріб на рушник, на стіл або повісьте на вішалку далеко від прямих сонячних променів. І ніяких прищіпок! Спеціальний режим «шовк» з температурою до 120 ° C, з виворітного боку і тільки через марлю – це обов’язковий мінімум для прасування шифону. Краще, якщо виріб буде злегка вологим.

Пуховики

Застебніть всі кишені, блискавки, кнопки і виверніть виріб навиворіт. Щоб пух під час прання не збився, покладіть в кишені пуховика 2-3 м’ячика для великого тенісу або кульки для прання. Завантажуйте в барабан не більше 2 кг за один раз. Після прання пуховик найкраще прасувати з обох сторін. Починайте прасувати з виворітного боку – її можна прасувати без марлі. А ось лицьову сторону обов’язково прасуйте через шар тонкої тканини.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 4,00 з 5
Loading...