Анна: Ми з чоловіком плануємо оновити вітальню, щоб вона стала затишною та стильною. Однак у нас досить невеликий бюджет на оновлення її вигляду, а чогось свіжого і оригінального все-таки хочеться. Що ви можете нам порадити?

Декор стін

Зніміть зі стін старі, нудні картини і фотографії, повісьте улюблені предмети, оправлені в рамки. Добре виглядатимуть також на стінах декоративні тарілки і оправлені принти – з них можна зробити цілу галерею. Дуже модним і цікавим рішенням все ще залишається типографічні матеріали. Таким чином, ви можете вставити в рамки ваші улюблені цитати, або використовуючи трафарет, писати безпосередньо на стіні – це вас надихатиме кожного дня! Змініть вміст полиць. Відкриті стелажі і навісні полиці — прекрасне місце для реалізації ваших творчих ідей. Покажіть свою особливу колекцію, експериментуйте: наприклад, можна спробувати створити полицю-натюрморт. А ще на стіну позаду полиці можна повісити картину або фото.

Поміняйте освітлення

Різнокольорові абажури та інші розсіювачі світла, акцентне освітлення, лампи різних типів допоможуть істотно змінити настрій кімнати. Не забувайте і про природне освітлення: визначтеся, скільки сонячного світла необхідно вашій вітальні: чи буде вона світлою, чи може романтично затемненою. Використовуйте свічки. Кілька свічок різних розмірів, зібраних разом, виглядають набагато краще, ніж коли вони стоять окремо по всій кімнаті. Їх можна розташувати, наприклад, в скляній тарі.

Додайте колір

Вітальня може заграти новими барвами за допомогою декількох яскравих предметів, причому зовсім невеликих — подушки з цікавим принтом на дивані або помітний аксесуар значно освіжать інтер’єр. Вибирайте кольори, які контрастують з основним кольором у вашій вітальні. Якщо ваш бюджет вкрай обмежений, але змінити колірну гаму кімнати все ж хочеться, спробуйте пофарбувати тільки одну стіну або навіть обмежтеся дверима – це значно освіжить вітальню. І тут теж найкраще виглядатимуть контрастні кольори.

Розширте простір

У цьому вам допоможуть великі дзеркала. Безпрограшний варіант – поставити довгий вузький столик навпроти дзеркала: таким чином, простір візуально збільшиться, щонайменше в два рази.