Під час спеки насамперед варто подбати про охолодження приміщення, у якому Ви перебуваєте. Звісно, досить швидко охолодити кімнату допоможе кондиціонер або вентилятор. А що робити, коли їх немає? Виявляється, існує цілий арсенал маленьких хитрощів, щоб затримати прохолоду в оселі.

1. Температура в кімнаті помітно знизиться, якщо закрити вікна шторами, ролетами, жалюзями або сонцезахисною фольгою. Так сонячні промені не потраплятимуть до помешкання і не нагріватимуть його. Якщо вікна виходять на балкон, то знадвору їх можна закрити простирадлом, змоченим у воді. Таким чином, Ви не тільки знизите градус повітря в кімнаті, але й зволожите його, відтак у приміщенні стане значно легше дихати.

2. На час спеки лікарі також радять познімати килими на стінах і підлозі, оскільки це не тільки накопичує тепло, але значно підвищує кількість пороху. А під час спеки, погодьтеся, це особливо дошкуляє. Саме тому надзвичайно важливо часто робити вологе прибирання у помешканні.

3. Не менш важливим є час провітрювання приміщення. Найкраще це робити зранку, коли температура надворі дещо нижче, ніж удень. Можна також залишити відчиненими вікна на час нічного сну. До того ж, періодично можна робити протяги, однак стежте, щоб не нашкодити власному здоров’ю. Для тих, хто надто важко переносить спеку, лікарі радять влаштовувати ранкові або вечірні прогулянки, коли температура знижується, а в обідню пору обов’язково залишати час для перепочинку або короткого сну. Недарма ж у деяких країнах, де особливо спекотний клімат, існує таке поняття, як сієста. Також не забувайте про рясне пиття, однак від солодких газованих напоїв і кави краще утриматися, надайте перевагу звичайній воді. Під час перебування на сонці можна змочити у воді полотняну хустинку та пов’язати собі на шию, цей нехитрий трюк допоможе легше перенести вимушену спеку. Швидше охолодитись можна, якщо змочити водою передпліччя з тильного боку. Це надовго збереже відчуття прохолоди.

4. Якщо Ви маєте вдома кондиціонер, то варто пам’ятати, що провітрювання помешкання є необхідним, щоб повітря було свіжим. Проте у поводженні з кондиціонером потрібно бути дуже обережними, оскільки надмірне охолодження чи перебування безпосередньо біля потоку холодного повітря може призвести до пневмонії.

5. Вентилятор також здатний знизити температуру в кімнаті. Для посилення ефекту перед кондиціонером можна поставити пляшки із замороженою водою. Це значно знизить градус потоку повітря, що надходитиме від вентилятора.

Сподіваємося, що ці поради стануть у пригоді і спека не завадить Вам насолоджуватись справжнім літом.