Мода на інтер’єр змінюється дуже швидко. Щосезону дизайнери пропонують нові нестандартні винаходи й поєднання кольорів. Слід зазначити, що серед безлічі стилів дизайну помешкань є один універсальний і позачасовий – скандинавський стиль. Сьогодні в Україні він набуває щораз більшої популярності, завойовуючи серця багатьох наших земляків. Отже, як правильно оформити інтер’єр у стилі Північної Європи? Чим вирізняється скандинавський стиль?

Стриманість і функціональність

Оздоблюючи інтер’єр у скандинавському стилі, насамперед керуйтеся простотою і функціональністю. Жителі півночі полюбляють натуральні матеріали: дерево, лозу, льон тощо. Скромні, без зайвих прикрас меблі, зроблені переважно зі світлої деревини (ясена або берези) – вдале поєднання естетики, надійності та зручності. Обладнуючи вітальню чи спальню, не поспішайте купувати всі меблі разом. Скандинави найчастіше меблюють своє помешкання поступово, комбінуючи меблі, придбані на товкучці, з дизайнерськими аксесуарами та сучасними елементами.

Настроєва атмосфера

Настрій і атмосферу в скандинавських будинках створюють здебільшого прості, але виразні аксесуари. Подушки й пледи з натуральних тканин, прикрашені різнобарвною вишивкою і графічними мотивами, надають неповторної затишної аури, а дизайнерські вази, рамки фотографій та підсвічники оживляють інтер’єр. Не забувайте давати речам ладу. У скандинавському стилі не може бути випадковостей: кожна, навіть найменша, деталь має своє заздалегідь визначене місце.

Легкість і світло

У скандинавських будинках ви не побачите масивних декоративних штор. Жителі півночі віддають перевагу природному освітленню, обираючи жалюзі або штори з практичних, легких матеріалів, що пропускають сонячне світло. Чи не найважливіший елемент інтер’єру в скандинавському стилі – металеві або паперові світильники з мінімалістичними формами. Особливу атмосферу створюють також білі свічки на підвіконнях, на столі чи на комоді. Білі стіни – основа цього північного стилю. Забудьте про екстравагантні кольори і шпалери. Замініть їх ясними та нейтральними кольорами, що справлять враження свіжості і візуально збільшать кімнату. Білий колір можна поєднати зі світло-рожевим, бежевим, сірим і навіть графітовим чи бронзовим. Головне, щоб стіни були помальовані натуральними фарбами з тієї самої палітри. У скандинавських інтер’єрах часто-густо фарбують навіть цеглу, і це створює неповторний ефект. Підлога – зазвичай з натуральної деревини. Її можна залишити як є або ж покрити білим чи сірим матовим лаком. Увиразнити підлогу допоможуть плетений килим або овеча шкура. Тільки не застилайте ними всю поверхню.

Соня Новицька