21 Січня 2019
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Зонування вітальні: 7 корисних порад

Як зробити простір комфортним


Зонування вітальні

У більшості міських квартир вітальня – найбільша кімната, а у студіях та однокімнатних квартирах – це ще й основне приміщення в оселі, де мешканці проводять найбільше часу. Відповідно вітальня має багато функцій, а значить – потребує грамотного поділу на зони. Які прийоми допоможуть правильно зонувати вітальню, порадить Dekoratorium.

1

Виділяйте у просторі вітальні не більше 2–3 зон. Це правило стосується як невеликих, так і просторих кімнат. Пам’ятайте: чим більше у вітальні зон, тим складніше буде облаштувати затишок для всіх мешканців. Уявіть, що одночасно всі захочуть і скористатися робочим куточком, і подивитися телевізор, і почитати книгу біля вікна.

Зони у вітальні
2

Зважайте на потреби членів сім’ї. Якщо комусь обов’язково потрібен домашній кабінет для тривалої роботи, можливо, краще виділяти для цього простір у кухні? Або ж навпаки – перенести зону з телевізором в іншу кімнату, щоб для того, хто працює вдома було більше місця у вітальні.

3

Розділіть вітальню на зони за допомогою розташування меблів. Зону відпочинку від спального місця можна відмежувати стелажем або комодом; від кухні – барною стійкою; від обідньої зони – диваном, поставленим спинкою до неї. Використання меблів для зонування більше підходить для просторих віталень, оскільки за такого способу повинна зберігатись мінімальна відстань між предметами для зручного проходу.

Зонування за допомогою меблів
4

Оберіть один або декілька дизайн-прийомів для виділення зон. Розглянемо методи  використання додаткових конструкцій. Серед них:

  • фальш-перегородки (статичні й мобільні (пересувні)), ширми. Основна їхня перевага – створення приватної атмосфери. Підходять для відокремлення спальні або робочого кабінету від зони відпочинку. Такі перегородки зазвичай не сягають до стелі, можуть бути з гіпсокартону, фанери, прозорого чи матового скла;
  • арки і колони. Як правило, підходять для інтер’єрів у класичному стилі та виконують більше візуальну функцію поділу, ніж практичну. З недоліків – якщо ці елементи не передбаченні архітектурою простору, то для їх зведення у вже обжитому приміщенні потрібно провести будівельні роботи;
  • багаторівнева стеля, подіум і ніша.  У поєднанні з іншими способами (обробкою матеріалом, вибором кольору, освітленням) допомагають не лише поділити кімнату на зони, але й візуально збільшити простір;
  • розсувні двері із пластику чи скла. Крім свого практичного значення, виконують естетичну функцію; їх використовують для зонування вітальні зі спальнею, робочим кабінетом чи дитячою кімнатою
Вітальня з перегородками
5

Скористайтеся прийомами візуального зонування завдяки застосуванню різних оздоблювальних матеріалів та кольорів. Це чудове рішення для невеликих віталень, адже використання додаткових конструкцій потребує і додаткового місця. Якщо потрібно відокремити вітальню від кухні, вдаємось до різного облицювання підлоги: плитки – для зони кухні, ламінату – для їдальні та зони відпочинку; або до різного оздоблення стін: декоративною штукатуркою, плиткою – для кухні, шпалерами, фарбуванням – для вітальні. Зонувати простір можна не лише за допомогою кольору, а й фактури поверхні.

Порада експерта: Для створення бездоганного матового ефекту на поверхнях можна скористатися Śnieżka Platinium® Classic – зносостійкою глибокоматовою латексною фарбою для стін і стель. Вона не лише приховує нерівності, а й створює міцне покриття, стійке до миття та багаторазового стирання. Фарба безпечна для здоров’я і підходить для фарбування стін і стель із цементних, цементно-вапняних, цегляних, гіпсових, гіпсокартонних, дерев’яних і деревопохідних матеріалів та шпалер під фарбування. Фарбу можна тонувати на кольорувальному обладнанні за системою Śnieżka COLOUR SYSTEM.

Колір і фактури у вітальні
6

Розставте акценти у різних зонах вітальні за допомогою освітлення і декору. Наприклад, можна покласти на великий світлий килим у зоні відпочинку і маленький килимок у кутку біля крісла для читання. Точкові світильники можна встановити по всьому периметру вітальні, тоді як торшери, настільні лампи, бра – у місці для читання, спальній зоні, ігровій зоні. Предмети декору також допоможуть відокремити одну зону від іншої. Акцентуйте поділ на різні простори високими вазами на підлозі або картинами на стінах, кімнатними рослинами, за допомогою акваріуму тощо.

Освітлення і декор у вітальні
7

Комбінуйте різні прийоми зонування! Зверніть увагу: різні види освітлення в окремих частинах вітальні – це не лише один із основних методів поділу кімнати на зони, а й необхідність, адже кожен куточок потребує якісного наповнення світлом для зручного користування.

Затишної вам вітальні!

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...