4 Квітня 2018
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Виготовляємо великодні писанки

Писанки можна виготовляти з чого завгодно, зокрема з деревини та пінопласту.


Невдовзі Великдень. Кожен з нас намагається оригінально оздобити кошик та наповнити його смаколиками. Водночас основними атрибутами Великодня є писанки. Сьогодні їх використовують ще й як декоративний елемент в інтер’єрі до Великодніх свят. Писанки можна виготовляти з чого завгодно, зокрема з деревини та пінопласту. До речі, сьогодні у магазинах продаються різні заготовки з цих матеріалів. Для поціновувачів робіт ручної роботи залишається лише покреативити й пофантазувати, щоб власноруч виготовити самобутні писанки, використовуючи найрізноманітнішу техніку оздоблення.

Виготовляємо великодні писанки

Отож, якщо ви вирішили придбати заготовку, то варто звернути увагу на її якість, адже вона не повинна розтріскуватися чи розклеюватися при нанесенні фарби. Заготовка має бути правильної форми та ідеально відточена. Найпростішим способом оздоблення є художній розпис: завдяки пензлю і фарбам звичайна дерев’яна заготовка стає справжньою прикрасою святкового столу. І навіть якщо ви не вмієте малювати, є прості техніки, які допоможуть швидко і цікаво розфарбувати яйце, зокрема разом з дітьми. Для дерев’яної заготовки відмінно підійде Śnieżka Supermal Акрилова емаль, адже вона швидко висихає, легко наноситься, є безпечною для дітей, має слабкий запах, і має відмінну покривну здатність. Та для пінопластових заготовок краще вибрати водоемульсійні вироби, які створюють декоративне матове покриття, наприклад готову кольорову фарбу Śnieżka Nature, яка має 56 кольорів.

Виготовляємо великодні писанки

Також простий спосіб прикрасити заготовку бавовняними нитками. Крім заготовки, вам буде потрібна гарна капронова або бавовняна нитка і різні декоративні елементи – штучні листочки і квіточки, стрічки і т. п. Для початку увіткніть шпильку в середину гострого кінця заготовки яйця і закріпіть на ній кінець обраної нитки. Біля шпильки нанесіть клей (краще брати ПВА) і почніть укладати навколо неї нитку. Намагайтеся, щоб кожен виток щільно прилягав до попереднього. Дійшовши до сухої ділянки, змастіть її клеєм і продовжуйте намотувати нитку на заготовку. Вкінці задекоруйте яйце будь-якими елементами декору.

Декупаж – техніка до снаги кожному, для цього вам потрібні лише серветки з красивими зображеннями та клей. Підберіть серветки (якщо їх немає, можете знайти цікаві картинки в інтернеті та роздрукувати їх на принтері). Виріжте всі елементи, якщо ви використовували серветки, відокремте від них нижні білі шари. Знежирте заготовку яйця і покрийте її акриловою фарбою. Якщо колір заготовки вас цілком влаштовує або ви прикрашаєте звичайні яйця, просто покрийте їх шаром розведеного водою ПВА. Коли поверхня висохне нанесіть на яйце тонкий шар клею і приклейте вирізану картинку, дочекайтеся висихання, потім приклейте наступну і т. д. Коли всі елементи будуть приклеєні, покрийте все яйце розведеним ПВА.

Виготовляємо великодні писанки

Пасхальне яйце, виконане в техніці квілінг, відрізняється легкістю. Для виготовлення краще брати дерев’яну заготовку. Спіральки і завитки скручуємо зі смужок кольорового паперу товщиною 15 мм та з’єднуємо між собою клеєм ПВА.
Якщо ви бажаєте проявити індивідуальність, то оригінальним буде пасхальне яйце з макаронів. Варто лише покрити заготовку акриловою фарбою і, коли вона підсохне, оздобити «бантиками» і «спіральками» за допомогою клейового пістолета.
Мабуть, найбільш зручною буде пінопластова заготовка. А все тому, що вона прекрасно тримає форму, при цьому не є занадто твердою. У неї без зусиль можна встромляти шпильки і подібне. Розфарбовувати її краще водоемульсійними готовими кольоровими фарбами, наприклад Śnieżka Nature.

Виготовляємо великодні писанки

Оригінальні великодні писанки можна зробити з тканини. Для цього вам буде потрібно пінопластова заготовка яйця, клаптики тканини, мотузка, декоративні шнури, калька, стрічки. Олівцем на заготовці намалюйте лінії, що розділяють яйце на окремі сегменти, вони можуть мати різні форми і розміри. Прикладіть кальку до одного сегмента заготовки і обведіть його контур. Виріжте з паперу отриману фігуру, це буде ваш шаблон, прикладіть його до тканини і, додавши по краях припуски близько 0,5 см, обведіть. Зробіть «канавки» у заготовці. Виріжте потрібну кількість тканинних шматочків і накладіть на відповідний сегмент, а потім тупою стороною ножа або будь-яким іншим відповідним предметом просуньте краї тканини в пінопласт. Нанесіть клей на «канавки», закріплюючи краї клаптиків, а потім сховайте поглиблення, приклеївши оздоблення: тасьму, мотузку або стрічки.

Виготовляємо великодні писанки

Можна зробити пасхальне яйце абсолютно хенд-мейдовим. З дерева легко можна самотужки виточити заготовку. Беремо брусок з дерева і точимо його на токарному станку до відповідної форми, потім шліфуємо та коректуємо. Або ж насаджуємо дерев’яний брусок на дриль і, поки він крутиться, шліфуємо його стамескою, вкінці відшліфовуємо наждачним папером. Простіше зробити пінопластову заготовку. Для цього необхідно лише вирізати форму і від коректувати її.

Виготовляємо великодні писанки

Ваші золоті ручки, а також фантазія і креативність дозволять втілити у життя найсміливіші декоративні рішення з виготовлення пасхальних писанок.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...