21 Квітня 2019
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ЕКСТЕР'ЄР

Металеві огорожі: як правильно оновити колір

Фарбуємо якісно!


Металеві огорожі – паркани, ворота, сітки – після встановлення і тривалої експлуатації потребують оновлення кольору. Щоби покриття огорожі з металу після фарбування надовго зберегло свої декоративні й захисні властивості, необхідно не тільки правильно вибрати фарбу, але й підготувати паркан до оновлення кольору.

Процес фарбування металевих огорож складається з кількох етапів:

  1. Видалення старого покриття.
  2. Очищення від іржі.
  3. Ґрунтування.
  4. Вибір фарби й фарбування

Розглянемо докладніше, на що потрібно звернути увагу на кожному з етапів.

Як видалити стару фарбу з металевого паркану

Це найбільш трудомісткий етап оновлення кольору, особливо, якщо старе покриття наносили в кілька шарів і воно відрізнялося довговічністю й високою зносостійкістю. Зняти стару фарбу можна кількома способами: механічним, термічним або хімічним.

Механічний спосіб передбачає зняття фарби за допомогою наждачного паперу чи електричного інструмента. Електроінструмент – кутова шліфувальна машина з дротяною щіткою або піскоструминний апарат – знадобиться, якщо покриття потрібно зняти з великої площі поверхонь, наприклад, воріт.

як зняти фарбу

Термічне видалення старої фарби відбувається внаслідок нагрівання покриття до стану повного розм’якшення. Після цього фарба легко знімається за допомогою сталевого шпателя. Щоби нагріти фарбу, знадобляться будівельний фен і паяльна чи гасова лампа. Недолік цього способу – під час нагрівання можуть виділятися токсичні речовини, до того ж, цей метод малоефективний для великих металевих конструкцій.

Хімічний спосіб полягає у використанні спеціальних засобів, до складу яких входять розчинники, кислоти й луги, які розм’якшують лакофарбові покриття.

Видалення іржі

Найдоступніший спосіб зняття іржі з металевої поверхні – скористатися абразивними матеріалами та сталевою щіткою. У складних випадках застосовують термічний спосіб – за допомогою киснево-ацетиленового пальника. Проте найефективніше очистять поверхню кислотні перетворювачі іржі.

як зняти іржу

Ґрунтування металевої поверхні

Перед нанесенням ґрунтовки поверхню паркану необхідно очистити від частинок пилу і бруду. Якщо цього не зробити, адгезія з покриттям знизиться на 30%. Основне призначення ґрунтовок – захистити поверхню від іржі і впливу агресивного середовища. Ґрунтування посилює структуру металу й забезпечує хорошу адгезію.

Вибір фарби

Одна з типових помилок, якої припускаються під час перефарбовування металевих огорож, – неправильно підібрана фарба відповідно до типу металу.

ŚNIEŻKA рекомендує

Правильно підібрані лакофарбові покриття надають не тільки естетичного вигляду, але й захищають метал від несприятливого впливу природних чинників. Вироби для металевих поверхонь мають бути стійкими до перепадів температури, вологи, іржі й мати високий рівень адгезії з металом.

Для фарбування огорож найкраще скористатися ОЛІЙНО-ФТАЛЕВОЮ ЕМАЛЛЮ ŚNIEŻKA SUPERMAL. Ця емаль для металу має підвищену стійкість до дії атмосферних чинників, ударів, подряпин. Фарба утворює на поверхні глянцеве покриття. За бажанням можна скористатися будь-яким кольором з палітри.

Металеві огорожі: як правильно оновити колір

Для захисту від корозії можна застосувати інший виріб – ґрунтемаль ŚNIEŻKA НА ІРЖУ. Відмінно підходить для реставрації старих малярних покриттів на парканах, воротах, дверях тощо. Доступні декілька декоративних ефектів. Ґрунтемаль можна наносити безпосередньо на іржу. Утворене покриття забезпечить ефективний, тривалий та водостійкий захист поверхні.

Особливості фарбування

  • Для фарбування парканів використовують пензлик й валик. Пензликом фарбують паркан із металевих прутів, а також використовують для фарбування торцевих частин огорожі. Пензель має бути плоским, з однаковою довжиною ворсу. Для парканів із однорідних металевих листів найкраще підійде валик. Ним можна нанести фарбу швидко, якісно й з мінімальною витратою.
  • Фарбу наносять у два-три шари. Перший має бути тонким. Цей шар просто необхідний, якщо ваш паркан із кольорового металу.
  • Оптимальна температура повітря для фарбування огорожі – від +10°С до +25° C, вологість – до 80%.
Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...