6 Квітня 2019
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Мансарда в домі: плюси і мінуси

Що варто знати


Мансарда – це приміщення, в якому стіни і стеля є дахом будівлі. Це кімната на горищі, тому стеля у ній досить невисока і розташована під кутом. Мансардні вікна розташовані на стелі. Завдяки розташуванню під кутом вони пропускають більше світла, хоча і менша за розміром, ніж у типових кімнатах.

Стеля в мансарді розташована досить низько, тому проживання тут може бути незручним для людей високого зросту. З цієї причини мансардні приміщення перетворюють на дитячі кімнати – діти у захваті від незвичайного інтер’єру і розташування.

Плюси мансардних приміщень

  • Будинок з мансардою виглядає набагато естетичніше, ніж з плоскою покрівлею. Якщо плануєте будівництво мансарди тільки задля зовнішнього вигляду, а не використання її як житлової кімнати, варто звернути увагу на проекти будинків з повним верхнім поверхом і багаторівневим дахом.
  • Гарний інтер’єр. Можливість створення нетипового дизайну – вікна пропускають набагато більше світла і це відкриває більше можливостей. Розкоси, крокви і балки створюють простір для фантазії дизайнера. Тут можна відтворити стиль лофт чи кантрі.
  • Місце для домашнього кабінету. Віддалена від інших кімнат, наповнена світлом, простора, мансарда – ідеальна для облаштування майстерні чи кабінету.

Недоліки

  • Менше корисної площі. Через низьку стелю зменшується корисна площа, хоча за метражем будинок не відрізнятиметься від будівлі з повним верхнім поверхом.
  • Потрібні спеціальні вікна. Вартість мансардних віконних конструкцій зазвичай вища, ніж звичайних.
  • Правильна покрівля. Для монтажу даху необхідні матеріали, які добре витримують холод і спеку, а також добре ізолюватимуть від звуків дощу.
  • Теплоізоляція. Необхідні якісні тепло- та гідроізоляційні матеріали, щоб проживання в мансарді було комфортним.

Порада від спеціалістів

Недоліки мансарди досить умовні. Їх легко перетворити на плюси завдяки будівельним і оздоблювальним матеріалам. Так, для якісної тепло-, гідро- і звукоізоляції стін даху скористайтеся продукцією ТМ FOVEO TECH.  Пінополістирольні плити FOVEO TECH EPS 50 використовуються для термоізоляції скатних дахів. Це дозволяє ефективніше зберігати мікроклімат у мансарді.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...