Колекція порад від дизайнера Юлії Котенко
Дизайн маленької кухні має свої секрети. Всі мріють про велику простору кухню. Проте коли розміри приміщення не дозволяють втілити цю мрію в реальність, на допомогу приходять дизайн-прийоми, які візуально збільшують простір.
Найпростіший спосіб у прямому сенсі збільшити простір кухні – зробити перепланування. Наприклад, об’єднати кухню і вітальню, кухню і балкон або приєднати до кухні передпокій. Навіть кілька додаткових квадратних метрів відчутно вплинуть на комфорт. Проте руйнування і зведення стін – процес трудомісткий. Тому можна застосувати інші дизайнерські прийоми. Розглянемо їх детальніше.
Навіть якщо вікна кухні виходять на сонячну сторону, дизайн маленького простору краще побудувати на основі світлої гами. Перевага усім відтінками білого: від прохолодного сніжного до теплого кремового і кольору слонової кістки.
Стеля, стіни, підлога, а також фасади меблів – усі ці складові мають бути світлими. Як правило, у невеликих кухнях стін практично не видно. Щоб вони не зливалися з кухонними меблями за кольором, можна надати поверхням іншу фактуру – пофарбувати матовою фарбою, обклеїти рельєфними шпалерами, оформити декоративною штукатуркою.
Альтернатива білим відтінкам – пастельні тони: блакитний, зелений, фіолетовий тощо. Насичені кольори використовують як акценти, наприклад, контрастним можна зробити кухонний фартух або стільницю робочої поверхні. Важливо пам’ятати, що дизайн маленької кухні передбачає використання не більше двох кольорів.
Фарбування стін – найоптимальніше рішення для дизайну невеликої кухні. Важливий момент, який при цьому треба враховувати, – якісна підготовка поверхні до фарбування. В умовах маленької площі краще вирівнювати стіни за допомогою будівельних сумішей, а не гіпсокартоном (хоча, звісно, все залежить від типу нерівностей). Щоб поверхня була ідеально гладкою, зазвичай, використовують два види сумішей – для початкового і фінішного вирівнювання. Наступний етап – шліфування. Завдяки шпаклювальній гладі ACRYL-PUTZ® ST10 START можна вирівняти стіни нанесенням однієї суміші, без фінішних шпаклювальних мас.
До складу гладі входять мікрочасточкові наповнювачі діаметром всього 63 мікрометри. Завдяки цьому шпаклівка заповнює подряпини і тріщини завтовшки до 3 см. За допомогою гладі ACRYL-PUTZ® ST10 START можна створити гладеньку поверхню, готову до фарбування.
Сніжно-біла шпаклювальна гладь вирізняється хорошою адгезією з основою , швидко висихає, не осідає і не тріскає навіть на ділянках з товстішим шаром. Потім оброблену поверхню легко шліфувати – без ефекту замулення наждачного паперу.
Навіть маленька кухня може бути дуже зручною. Для цього потрібно правильно організувати її простір. Найвдалішим буде лінійний і кутовий варіанти розташування меблів. Пам’ятайте про правило робочого трикутника і розставляйте всі елементи з максимальною зручністю – холодильник, мийка, плита на комфортній відстані один від одного.
Часто в маленьких кухнях не вистачає місця для холодильника. Його можна винести в коридор, на балкон чи придбати вбудовану модель техніки, яка сховається у в нижню шафу гарнітуру.
Навіть за допомогою декору можна збільшити простір маленької кухні. Ділимося декількома цікавими дизайнерськими секретами.
Організація кухні – досить складний процес в принципі, а невеликої за розміром – тим паче. Побут займає велику частину нашого життя, тому як дизайнер я докладаю максимальних зусиль, щоб зробити кожен куточок помешкання зручним та комфортним. На що звернути увагу власникам маленьких кухонь?
Насамперед, потрібно розставити пріоритети: визначте, що для вас та членів вашої родини головніше – зручне приготування їжі чи тепла сімейна вечеря за столом; багато місця для зберігання чи можливість розташувати мийку біля вікна (мрія кожної господині!); а можливо, вам подобається готувати разом і знадобиться велика робоча зона!
Коли визначились з основними сценаріями проведення часу на кухні, переходимо до її естетичного вигляду. У прагненні облаштувати багато місць для зберігання важливо не переобтяжити простір шафами та поличками. Можна зробити верхні шафи в 2 яруси – це збільшить ємність шафки. Водночас фасади краще обрати без фурнітури, з автоматичними механізмами відкривання/закривання. Моделі витяжки і холодильника мають бути вбудованими. Так простір виглядатиме цілісно та гармонійно. І не бійтесь додавати яскраві акценти! Це надасть інтер’єру індивідуальності.