16 Травня 2019
ІНТЕР'ЄР

Дизайн маленької кухні: як збільшити простір

Колекція порад від дизайнера Юлії Котенко


Дизайн маленької кухні має свої секрети. Всі мріють про велику простору кухню. Проте коли розміри приміщення не дозволяють втілити цю мрію в реальність, на допомогу приходять дизайн-прийоми, які візуально збільшують простір.

Найпростіший спосіб у прямому сенсі збільшити простір кухні – зробити перепланування. Наприклад, об’єднати кухню і вітальню, кухню і балкон або приєднати до кухні передпокій. Навіть кілька  додаткових квадратних метрів відчутно вплинуть на комфорт. Проте руйнування і зведення стін – процес трудомісткий. Тому можна застосувати інші дизайнерські прийоми. Розглянемо їх детальніше.

Дизайн інтер’єру у світлих кольорах

Навіть якщо вікна кухні виходять на сонячну сторону, дизайн маленького простору краще побудувати на основі світлої гами. Перевага усім відтінками білого: від прохолодного сніжного до теплого кремового і кольору слонової кістки.

Стеля, стіни, підлога, а також фасади меблів – усі ці складові мають бути світлими. Як правило, у невеликих кухнях стін практично не видно. Щоб вони не зливалися з кухонними меблями за кольором, можна надати поверхням іншу фактуру – пофарбувати матовою фарбою, обклеїти рельєфними шпалерами, оформити декоративною штукатуркою.

Альтернатива білим відтінкам – пастельні тони: блакитний, зелений, фіолетовий тощо. Насичені кольори використовують як акценти, наприклад, контрастним можна зробити кухонний фартух або стільницю робочої поверхні. Важливо пам’ятати, що дизайн маленької кухні передбачає використання не більше двох кольорів.

Фарбування: підготовка стін

Фарбування стін – найоптимальніше рішення для дизайну невеликої кухні. Важливий момент, який при цьому треба враховувати, – якісна підготовка поверхні до фарбування. В умовах маленької площі краще вирівнювати стіни за допомогою будівельних сумішей, а не гіпсокартоном (хоча, звісно, все залежить від типу нерівностей). Щоб поверхня була ідеально гладкою, зазвичай, використовують два види сумішей – для початкового і фінішного вирівнювання. Наступний етап – шліфування. Завдяки шпаклювальній гладі ACRYL-PUTZ® ST10 START можна вирівняти стіни нанесенням однієї суміші, без фінішних шпаклювальних мас.

До складу гладі входять мікрочасточкові наповнювачі діаметром всього 63 мікрометри. Завдяки цьому шпаклівка заповнює подряпини і тріщини завтовшки до 3 см. За допомогою гладі ACRYL-PUTZ® ST10 START можна створити гладеньку поверхню, готову до фарбування.

Сніжно-біла шпаклювальна гладь вирізняється хорошою адгезією з основою , швидко висихає, не осідає і не тріскає навіть на ділянках з товстішим шаром. Потім оброблену поверхню легко шліфувати – без ефекту замулення наждачного паперу.

гладь

Ергономіка простору

Навіть маленька кухня може бути дуже зручною. Для цього потрібно правильно організувати її простір. Найвдалішим буде лінійний і кутовий варіанти розташування меблів. Пам’ятайте про правило робочого трикутника і розставляйте всі елементи з максимальною зручністю – холодильник, мийка, плита на комфортній відстані один від одного.

Часто в маленьких кухнях не вистачає місця для холодильника. Його можна винести в коридор, на балкон чи придбати вбудовану модель техніки, яка сховається у в нижню шафу гарнітуру.

Секрети декору

Навіть за допомогою декору можна збільшити простір маленької кухні. Ділимося декількома цікавими дизайнерськими секретами.

  • Уникайте контрастних узорів у декорі стін чи фасадів.
  • Закріпіть карниз на 10-15 см вище, ніж верхній край вікна, і кімната візуально здаватиметься більшою.
  • Вибирайте текстиль для вікон у світлих кольорах. Прихильники мінімалізму можуть обмежитися жалюзями або лаконічною римською шторою.
  • Як декор використовуйте практичні предмети – вазу для фруктів на столі, гарні ємності для круп на відкритих полицях тощо.
  • Якщо в кухні є вільна стіна біля столу, на неї можна повісити картину, фотографію чи годинник.

Коментар експерта

Юлія Котенко

Організація кухні – досить складний процес в принципі, а невеликої за розміром – тим паче. Побут займає велику частину нашого життя, тому як дизайнер я докладаю максимальних зусиль, щоб зробити кожен куточок помешкання зручним та комфортним. На що звернути увагу власникам маленьких кухонь?

Насамперед, потрібно розставити пріоритети: визначте, що для вас та членів вашої родини головніше – зручне приготування їжі чи тепла сімейна вечеря за столом; багато місця для зберігання  чи можливість розташувати мийку біля вікна (мрія кожної господині!); а можливо, вам подобається готувати разом і знадобиться велика робоча зона!

Коли визначились з основними сценаріями проведення часу на кухні, переходимо до її естетичного вигляду. У прагненні облаштувати багато місць для зберігання важливо не переобтяжити простір шафами та поличками. Можна зробити верхні шафи в 2 яруси – це збільшить ємність шафки. Водночас фасади краще обрати без фурнітури, з автоматичними механізмами відкривання/закривання. Моделі витяжки і холодильника мають бути вбудованими. Так простір виглядатиме цілісно та гармонійно. І не бійтесь додавати яскраві акценти! Це надасть інтер’єру індивідуальності.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 4,00 з 5
Loading...