21 Березня 2019
ІНТЕР'ЄР

Дизайн дитячої кімнати для двох дітей

Як облаштувати простір для юних мешканців


Дизайн дитячої кімнати для двох дітей потребує подвійної уваги. А якщо діти різного віку, то і потрійної. Ми підготували колекцію корисних дизайн-порад, яка стане у пригоді батькам під час облаштування та ремонту дитячої кімнати для двох.

Педагогіка дизайну

При облаштуванні дитячої необхідно орієнтуватися на вік, стать й індивідуальні особливості дітей. Важливо при виборі кольору меблів й інших елементів інтер’єру радитися із своєю малечею. Вони повинні знати, що їхня думка цінна і потрібна для вас, навіть якщо це стосується якогось мініатюрного декору.

Звички і хобі малюків мають стати частиною інтер’єру кімнати. Улюблені іграшки, книжки, мультфільми й ігри – все це підкаже батькам, якою має бути кімната мрії. Дизайн дитячої повинен бути унікальним, яскравим і випромінювати позитив. При виборі кольорів можна сміливо надавати перевагу яскравим, життєрадісним тонам. Це єдина кімната в домі, де можна дозволити собі сміливі експерименти з кольором.

 

Дитяча кімната: зонування

В основі дизайну – правильне зонування простору. Для комфортного співіснування двох малюків в одній кімнаті потрібно виділити робочу, ігрову та зону відпочинку. Якщо діти активні і рухливі, більшу частину простору можна виділити ігровій зоні. Її можна акцентувати ковроліном без ворсу, встановити шведську стінку чи складний стіл для настільних ігор.

Якщо діти різного віку, старшому малюку знадобиться зручна робоча зона. Тут він буде проводити більше часу. Врахуйте це під час зонування. Якщо діти приблизно одного віку, сплануйте можливість установки двох робочих столів.

Дитяча для двох дітей обов’язково повинна мати затишний куточок для кожної дитини – їхню власну зону відпочинку. Це місце, де дитина почуватиметься захищеною і зможе провести час за улюбленою справою. Тут можна прочитати книжку або просто помріяти наодинці. Створити такий простір можна за допомогою штор, ширм і мобільних перегородок. Між зонами відпочинку можна встановити, наприклад, книжкову шафу.

Лайфхак від ТМ Śnieżka

Найпростіший спосіб – зонувати дитячу кімнату, пофарбувавши стіни або їхні окремі частини у різні кольори. Таким чином, можна розділити простір на зони для сестри і брата або виокремити місце для відпочинку, навчання й ігор. Додаткова перевага фарбування стін – колір легко оновити, якщо діти захочуть змін.

Śnieżka PLATINIUM® KIDS – екологічна  фарба, яка не викликає алергічних реакцій, призначена спеціально для дитячих кімнат. Вона  забезпечує здоровий мікроклімат у приміщенні. Фарбу легко наносити й вона створює пофарбоване покриття, яке можна мити,  тому за поверхнею дуже  просто доглядати.

Фарба для дитячої

Дитяча для двох дівчат або двох хлопчиків

Якщо вдалося разом з дітьми вибрати один стиль і колір для дизайну кімнати, спробуйте підкреслити індивідуальність кожного з них в оздобленні спальних місць, робочих куточків чи зон відпочинку. Можна підібрати меблі для дитячої з однаковим дизайном, але різних кольорів або два схожих стільця з іменним гравіюванням.

Порада експерта: власний досвід

Ірина Кірієвська

Дитяча кімната – це окрема держава, у якій діють закони дітей. Спочатку потрібно брати до уваги емоційне сприйняття простору дітей, а вже потім побажання батьків. Наприклад, часто батьки намагаються обмежити малюків від телевізора у дитячій. Тоді треба бути готовими, що діти перейдуть зі своєї кімнати до вітальні і не будуть мати можливості усамітнитися для перегляду мультфільмів чи – у майбутньому – для ігор.

Щодо дітей різного віку в одній кімнаті, важливо розуміти: менші дітлахи завжди рівняються на старших, яка б у них різниця у віці не була – три, п’ять чи сім років. Вони завжди спостерігають за змужнілим братом чи дорослою сестрою і також хочуть бути дорослими, що, безумовно, знайде втілення у дизайні.

В одному з моїх проектів була дитяча кімната для двох братів (10 і 12 років), які у майбутньому будуть навчатися в Oxford. Приємно, що через деякий час і дорослішання синів, клієнти знову звернулися, щоб оновити простір. Діти підросли і їхня кімната мала змінитися відповідно до їхніх побажань. До речі, простір дитячої змінюється з періодичністю 3-5 років.

Юні власники кімнати захотіли більш дорослий простір у сірих тонах, великий гардероб і улюблені фото на стінах. Світлини зіграли важливу роль у дизайні. Великі чорно-білі фотографії, зроблені хлопчиками особисто під час подорожі, створили стильний контраст і перспективу, візуально збільшили кімнату. Завжди потрібно зробити акцент у дизайні – у цій кімнаті ним стала 3D-карта на полотні.

Фото: Олександр Кізіцкий

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...