22 Листопада 2017
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Кухня у стилі “еко”: можливості й переваги

Частина ІІ


МОБІЛЬНІСТЬ І ЛЕГКІСТЬ КОНСТРУКЦІЇ: МОДЕЛЮЄМО КУХНЮ СВОЄЇ МРІЇ

Кухонний гарнітур сучасного будинку важко уявити без естетичної привабливості, гарного функціоналу, ергономічності. Привабливо і незвично виглядають фасади з набірного дерева: дверцята, виготовлені з різноколірних фрагментів дерева, різне кольорове вирішення корпусу та фасаду кухні, поєднання і перехід відтінків дерева – лише б вистачило фантазії. Також фасад кухні часто оздоблюють скляними фрагментами тощо.

Кухня у стилі “еко”: можливості й переваги

Сьогодні торговельний ринок пропонує кухонні меблі як класу “люкс”, так і відносно недорогі гарнітури. Все залежить від обраного виду дерева, із якого буде зроблена кухня, її розмірів, комплектації, обраної фурнітури, внутрішнього наповнення й аксесуарів.

Також Ви можете обрати й стиль кухонних меблів – бароко, хай-тек, кантрі, ретро, модерн та інші. Проте класична кухня, зауважують дизайнери, завжди залишатиметься в тренді. Тож обирати Вам.

Із того часу, коли на початку 60-х років винайшли систему модулів, кухонні меблі перетворилися на конструктор, що може складатися з безлічі різних елементів, які дають можливість замовнику зібрати кухню на свій смак і розсуд. Як правило, базові розміри таких кухонних елементів стандартизовані.

Кухня у стилі “еко”: можливості й переваги

Найчастіше вони бувають кратні 15 см. Наприклад, стандартний крок для кухні італійського виробництва – 15-30-45-60-90-120 см. У багатьох скандинавських і німецьких виробників крок дорівнює 5 см, а найдрібніший модуль – 10 см.

Не менш важливою є внутрішня будова кухні: шухляди і ящики, полички та вмонтовані дошки-столики, дерев’яні і пластмасові лотки для столових приладів, висувні полички, ящики з лінійними дільниками, із вертикальними розмежовувачами. В арсеналі майстрів такі декоративно-ужиткові рішення, як: кутові висувні елементи, так звані карусельні полиці, вбудовані металеві сітки, вставлені у висувні конструкції, спеціальні полички або етажерки для горизонтального зберігання пляшок із напоями. Надзвичайно зручною конструкцією, на думку багатьох господинь, є невеличка вузька висувна шафка-колонка, яка розташована зазвичай неподалік плити або мийки. Це не тільки економить місце на кухні, але й дає можливість зберігати у ній масло, оцет або миючі засоби. Гарним доповненням сучасної кухні є барна стійка, що обов’язково створить затишну атмосферу під час святкувань у колі друзів.

До того ж, її можна використовувати як дизайнерське рішення для відмежування зони кухні і відпочинку у квартирах невеликих розмірів. Тоді Ваша барна стійка може трансформуватись у стіл, виконувати функції додаткової стільниці, або ж придатись для зберігання побутових приладів.

Одним із важливих елементів кухні є робоча поверхня – стільниця. Зазвичай для виготовлення стільниці використовують МДФ, набірну дошку, нержавіючу сталь, натуральний камінь, загартоване скло (дорожчий варіант), а також керамічний пил. Великої популярності набуває сьогодні використання коріану – високотехнологічного матеріалу, створеного на основі акрилової смоли, мінерального наповнювача та пігменту.

Такий варіант, переконують фахівці, тривалий у користуванні, стійкий до хімічних та механічних пошкоджень, і головне – не містить токсичних речовин. Менш надійними є стільниці з мармуру та граніту – на жаль, вони можуть не витримати випробовування кислотами, механічними пошкодженнями, не стійкі до удару, і навіть пролитого кип’ятку, що на кухні трапляється досить часто.

ПОРАДИ ДИЗАЙНЕРА

І наостанок варто згадати й про кольорову гаму Вашої кухні. Адже численні дослідження зі сфери психології свідчать, як впливають на підсвідомість людини кольори, які її оточують у щоденному житті. Тож не дивно, що колірна гама Вашої кухні повинна сприяти гарному настрою, створювати відчуття затишку та спокою. Так, наприклад, помаранчеві відтінки в інтер’єрі сприятимуть піднесеному настрою, викликатимуть відчуття свята. Бежевий колір створює атмосферу спокою й стабільності.

Червоний, навпаки, сприятиме підвищенню активності. А білі тони Вашої кухні викликатимуть позитивні емоції, створять атмосферу чистоти та гармонії. Відтак, все залежатиме від Вашої уяви та готовності дизайнера втілити Вашу мрію. Особливо, коли можна заручитись підтримкою надійної торговельної марки – адже зі ста відтінків кольорів у системі “VIDARON Colour System” Ви точно зможете обрати свій. А Ваше перебування на кухні та приготування страв справді асоціюватиметься з найприємнішими спогадами про теплі вечори у колі родини та друзів. А також із сонячним промінчиком, який зранку стукає в шибку, щоб покликати на горнятко ароматної кави на Вашій затишній, улюбленій кухні.

Автор: Ніка Кметь

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...