14 Березня 2019
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Фартух для кухні: 10 корисних порад

Як зробити простір над робочою поверхнею функціональним


Фартух для кухні – обов’язкова складова облаштування робочого простору. Стіна між стільницею і верхніми шафками меблів потребує якісного оздоблення, оскільки постійно піддається температурним, механічним і хімічним впливам, адже поруч плита, мийка і робоча зона. Пропонуємо 10 корисних порад щодо вибору матеріалів і облаштування фартуху.

1

Щоб визначити розмір кухонного фартуха, потрібно враховувати індивідуальні особливості мешканців, зокрема мова про зріст. Залежно від цього параметру відстань між нижніми тумбами гарнітуру і навісними шафками має становити 48-60 см. Додайте до цієї величини 10 см, щоб фартух був трохи нижче рівня стільниці і заходив за підвісні шафки.

2

На частині стіни, відведеної для монтажу витяжки над плитою, поверхню оздоблюють плиткою або фарбують до верхньої межі навісних шаф. Що стосується ширини цієї ділянки, вона повинна трохи виходити за бокові шафи. Якщо стандартна ширина витяжки 60 см – площа оздоблення має бути завширшки 70 см (додатково по 5 см з кожного боку). Це допоможе надійно захистити поверхню від забруднень та полегшить догляд.

Фартук для кухні з витяжкою
3

Якщо кухонний фартух буде з оздобленням із плитки, для максимально зручного догляду за чистотою поверхні краще надавати перевагу колекціям з гладкою основою, без виразного рельєфу, оскільки в ньому може накопичуватися бруд.

4

Окрему увагу варто приділити міжплиточним швам. Щоб уникнути забруднень, краще використовувати гладку затірку або після укладання додатково обробити шви захисним лаком. Так можна створити максимально монолітну поверхню і спростити догляд за нею.

5

Плитку можна використати лише на частині фартуха, а решту пофарбувати. Якщо ви оздоблюєте плиткою тільки одну зону, наприклад над мийкою, починати укладання слід від центру раковини, рухаючись до її країв – тоді візерунок буде симетричним.

6

Перевага фарбування як виду оздоблення поверхні фартуха – у простоті догляду. До того ж цей вид обробки ідеально підходить для кухонь з криволінійними поверхнями, що мають виступи або округлості, на яких закріпити скло або плитку дуже складно. Крім того, пофарбованій поверхні легко надати свіжого вигляду, просто обновивши шар фарби. Головне – обрати спеціальну фарбу для вологих приміщень, стійку до впливів і до миття.

Порада від Śnieżka

Чудове рішення для кухні – фарба Śnieżka PLATINIUM® KITHCEN-BATH. Завдяки інноваційній технології Silver Formula вона містить іони срібла, що запобігає росту мікроорганізмів на її поверхні. Крім того, фарба створює покриття, стійке до миття засобами для посуду. А ще її можна кольорувати у різні відтінки, залежно від палітри інтер’єру.

Фартух для кухні: 10 корисних порад
7

Розташування розеток на кухонному фартусі слід спланувати ще на етапі ремонту, щоб підвести електропроводку і зробити відповідні отвори у стінах. Враховуйте, що розетки не можна встановлювати поблизу мийки і плити.

8

Стик фартуха і робочої поверхні – одне з найважчих для прибирання місць у кухні. При оздобленні  фартуха незалежно від типу матеріалу, щоб уникнути потрапляння вологи і скупчення забруднень, цю зону необхідно обробити герметиком і закрити спеціальним плінтусом. Виробники стільниць зі штучного каменю пропонують вирішити цю проблему по-іншому, виготовивши монолітну поверхню «стільниця + фартух» або обравши варіанти стільниць із підвищеним краєм – для захисту.

Кухонний фартук з плитки
9

Якщо плануєте встановити скляний фартух,  заздалегідь визначте місця розташування релінгів, гачків і  розеток і зніміть точні виміри. Це знадобиться для того, щоб при виготовленні полотна в майстерні зробили наскрізні отвори – після монтажу зробити це неможливо. Ще одна порада – після того, як скляний фартух буде встановлений, потрібно обробити прозорим водостійким герметиком стики зі стільниці.

10

Фартух – це не лише практичний елемент декору, а й місце для творчості. Його поверхню легко перетворити на окрасу інтер’єру кухні. Наприклад, прихильники оригінальних рішень можуть створити на фартусі дошку для заміток і рецептів, при цьому поверхня буде повністю відповідати усім вимогам стійкості до вологи і зручності очищення.

Фартух у вигляді дошки

Śnieżka PLATINIUM® MAGIC –  це латексна фарба, яка створює на стіні ефект поверхні, подібної до шкільної дошки. На ній можна залишати нотатки крейдою та легко змивати їх вологою ганчіркою.

Яка з порад вам виявилася корисною?

 

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...