18 Травня 2019
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ФАСАДИ

Дитячий майданчик на дачі: на що звернути увагу


Дитячий майданчик на дачі чи на території біля приватного будинку — чудова ідея, від якої у захваті будуть і дорослі, і діти. У вас є усе необхідне, щоб у прямому сенсі цього слова збудувати щасливе дитинство для ваших малюків і їхніх друзів. Про основні деталі читайте у статті Dekoratorium!

Найперше, пам’ятайте, що  для дитини будівництво власного майданчика — це неймовірна подія та справжня пригода. Ваше завдання — дозволити малюку відчути себе дизайнером, будівельником, архітектором і  максимально залучити дітлаха до справи. Навіть якщо сину чи доньці всього 3 роки.

Дитячий майданчик своїми руками: з чого розпочати

 1. Виберіть вдале місце для розташування майданчика. Ділянка має бути рівною, сухою, у безпечному закутку, добре проглядатися з різних точок, а також бажано, щоб на неї постійно не падали прямі сонячні промені. Важливо, щоб поруч не було електричних проводів та об’єктів електрокомунікацій. Передбачте, що місце для майданчика треба буде підсвітити у вечірній час.
 2. Подумайте: як зробити майданчик гармонійною частиною вашої прибудинкової ділянки, її дизайну. Визначтеся, які матеріали для зонування будуть найактуальніші: садова зелень, камінь, галька, гравій, колоди, дерев’яні елементи.

Базова комплектація

Що стосується безпосереднього дизайну майданчика, зверніться за порадою до дітей. Зазвичай, вони мріють, щоб в ігровій зоні на вулиці були такі елементи:

 • пісочниця;
 • гойдалки,
 • гірки;
 • будиночок на дереві;
 • вільне місце для ігор;
 • декоративні елементи, натхненні улюбленими мультфільмами тощо;
 • куточок для занять спортом;
 • намет або курінь;
 • лабіринт;
 • надувний басейн;
 • місце для зберігання іграшок.

Далі все залежить від ваших можливостей і площі виділеного під майданчик місця. Якщо дитина просить багато і вам складно визначитися, спробуйте поспостерігати, чим ваш малюк грається, потрапляючи на дитячий майданчик у місті.

Матеріали і конструкції

Найголовніше правило при будівництві дитячого майданчику – безпека  конструкцій та матеріалів, з яких вони виготовлені. Можна придбати вже готові рішення – конструкції з металу чи дерева – і встановити їх на підготовленій ділянці. При цьому звертайте увагу на якість кріплення – важливо дотримуватися рекомендацій виробників, наприклад, щодо глибини монтажу елементів у ґрунт тощо.

Деякі складові дитячого майданчика можна збудувати чи виготовити і власноруч. Будинок на дереві чи гойдалка – масштабність проекту залежить від бажання майструвати і можливостей. Вибираючи деревину для будівництва, звертайте увагу на хвойні породи, брус або колоду, обрізні або шпунтовані дошки.

Зверніть увагу! З дерева чи металу – конструкції для облаштування дитячого майданчика потребують догляду. Адже вони не тільки постійно перебувають під впливом погодних умов, а й піддаються механічним навантаженням. Активно граючись, діти можуть легко пошкодити захисне покриття. Якщо вчасно його не оновити, це може швидко вивести з ладу ті чи інші елементи і – що найгірше – стати джерелом небезпеки для малюків. Тож найкраще мати у господарстві Акрилову емаль Śnieżka Supermal®. Це водорозчинна емаль для дерева та металу, стійка до впливу атмосферних факторів. Представлена у палітрі яскравих кольорів – те, що треба, для фарбування дитячого майданчика. Емаль безпечна для дітей. Це підтверджує екологічний сертифікат, тому виріб відповідає вимогам стандарту СОУ ОЕМ 08.002.12.019:2014 Лакофарбові матеріали. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу. До того ж, емаль зручна у застосуванні, її легко наносити і вона швидко сохне.

Дитячий майданчик на дачі: на що звернути увагу
Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...