18 Жовтня 2018
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

Дитяча кімната для двійнят. Як правильно організувати простір?

З появою двійнят у батьків з’являється як привід для подвійної радості, так і вдвічі більше приємних клопотів.


З появою двійнят у батьків з’являється як привід для подвійної радості, так і вдвічі більше приємних клопотів. Кажемо «приємних», бо радимо тільки так і сприймати труднощі, які можуть виникати у вас унаслідок народження не одного, а двох дітлахів. Доля подарувала одразу двох малят, а з ними й безліч речей, які далеко не кожному дано пізнати. Одна з них – облаштування кімнати для двійнят та організація у ній простору.

Дитяча кімната для двійнят. Як правильно організувати простір?

Оформлення дитячої кімнати для двійнят пов’язане із силою-силенною нюансів. Найперше – це врахування для кого саме створюється дитяча – для двійнят-дівчаток, двійнят-хлопчиків чи різностатевих двійнят. Не менш важливим питанням є, чи потрібно дотримуватись негласного правила, повністю дублюючи все? Як за допомогою інтер’єрного простору згуртувати двійнят, зробити їх «одним цілим» і водночас розвивати індивідуальність кожного зокрема? Це також проблема вибору кольорової гами, меблів та їх розміщення, зонування кімнати тощо. На ці та інші питання відповість Dekoratorium.

Дитяча кімната для двійнят. Як правильно організувати простір?

На що найперше звернути увагу?

По-перше, якщо двійнята лише щойно новонароджені чи мають до 3 років, то не варто поспішати зі складним декоруванням інтер’єру дитячої кімнати, облаштуйте її так, щоб було комфортно Вам, оскільки малечі не потрібно багато. Вибирайте світлі, а не насичені відтінки, які лише рябітимуть в оченятах дітлахів, що тільки починають пізнавати цей світ. Облаштовуйте кімнату із врахуванням того, що незабаром доведеться змінити весь її дизайн.

По-друге, подбайте, щоби фарба, якою фарбуватимуться стіни в кімнаті, була безпечною для здоров’я. Організм дитини, тим паче новонародженого, надзвичайно чутливий до зовнішніх подразників, хімічних випарів особливо, тому необхідно вибирати якісну екологічну фарбу від перевіреного виробника.

Дитяча кімната для двійнят. Як правильно організувати простір?

[Порада від нашого експерта:]

З цією метою радимо використовувати гіпоалергічну матову латексну фарбу Śnieżka PLATINIUM® KIDS, що призначена спеціально для дитячих кімнат. Головною особливістю фарби є її екологічність, завдяки чому вона не викликає алергічних реакцій організму, що підтверджено дослідженнями, проведеними в Науково-дослідному Центрі профілактичної та клінічної токсикології у м. Львів. Вона не містить високотоксичних речовин, а під час її виробництва використовують  чисті технології з турботою про довкілля.

Також, крім того, що Śnieżka PLATINIUM® KIDS не має неприємного запаху, фарба ще й стійка до волого прибирання. Виріб із такими експлуатаційними характеристиками – справжня знахідка, надто для фарбування стін у дитячій кімнаті.

Дитяча кімната для двійнят. Як правильно організувати простір?

Ділимо простір: спільна та окремі зони

Поширена помилка багатьох батьків, у яких народжуються двійнята, особливо близнята, – те, що все в них усе має бути однакове. Ні, це не так. Жоден із дітей не повинен відчувати різниці в батьківському ставленні, але не варто плутати рівність та однаковість (повторюваність чи то в одязі, чи то в облаштуванні інтер’єру дитячої кімнати двійнят). Подібно стоїть питання з організацією простору. Кожен із двійнят – окрема індивідуальність, а тому повинен мати власний куточок, який треба облаштовувати відповідно його до смаків і вподобань. Звісно, це правило спрацьовує, коли дітям виповнюється 3-4 роки. Доти зонування взагалі не викликає труднощів, усе, що потрібно, – два ліжечка поряд, ігрова зона та затишне місце для відпочинку батьків і нагляду за дітьми.

Дитяча кімната для двійнят. Як правильно організувати простір?

Вибираємо меблі

Щоб зекономити простір два ліжечка з часом можна буде замінити двоярусним ліжком. Пам’ятайте: обом дітям необхідний власний стіл, щоб кожен із них міг зручно та ефективно навчатись і розвивати свої творчі здібності. До того ж робоче місце обох повинне відповідати всім стандартам і бути правильно освітленим. Неодмінними атрибутами дитячої кімнати є також шафа для одягу та книжковий стелаж.

Дитяча кімната для двійнят. Як правильно організувати простір?

Кольорова гама

Вище ми вже частково зачепили це питання. Розглянемо його детальніше. Зазвичай колір вибирають зважаючи на стать дітей. Для дівчаток – це традиційно рожевий, бузковий, червоний та їхні відтінки, які більше відповідають створенню покоїв принцеси. Під час вибору таких кольорів рекомендуємо зупинити свій вибір на ніжних відтінках, а не агресивних яскравих. Для хлопчиків – синій, блакитній, зелений кольори.

Якщо в кімнаті живуть різностатеві двійнята, то існує два рішення – наявність 2 основних кольорів і вибір універсальних кольорів, наприклад таких, як жовтий. Не востаннє за допомогою кольору Ви можете розділити простір між обома дітлахами. Хоча якщо двійнята однієї статі, то робити цього не обов’язково.

Насамкінець, зауважимо, що батьки у створенні комфортного простору для двійнят повинні покладатись не тільки на поради спеціалістів і власну інтуїцію, але й запитувати думку маленьких мешканців, цікавитись їхніми захопленнями та інтересами.

Дитяча кімната для двійнят. Як правильно організувати простір?
Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцініть цю статтю, будь ласка!
Loading...