20 Грудня 2015
МАЙСТЕРНЯ ПРОЕКТІВ
ІНТЕР'ЄР

ДОМАШНЯ БІБЛІОТЕКА

Книги можуть багато розповісти про погляди господаря будинку, а добре облаштована бібліотека – це показник розуму і смаку.


МІСЦЕ

Якщо у вас є свій кабінет в будинку, то облаштування в ньому бібліотеки було б ідеальним рішенням. Кабінет повинен бути оснащеним всім необхідним для того, щоб ваша робота була якомога продуктивнішою. Якщо у вас немає кабінету, не хвилюйтеся – дуже часто для розміщення домашньої бібліотеки використовують місце у вітальні. А для тих, у кого зовсім малогабаритна квартира і практично неможливо виділити площу, то можна використовувати найкомпактніший варіант бібліотеки у вигляді книжкової шафи або книжкових полиць, розміщених абсолютно в будь-якій кімнаті, а також в передпокої, в ніші, у просторі під сходами і т .і.

ДОМАШНЯ БІБЛІОТЕКА

МЕБЛІ

При виборі і облаштування меблів для домашньої бібліотеки, слід пам’ятати, що чітких правил не існує, тому керуйтеся власними уподобаннями і стилістикою приміщення. Для традиційного рішення при розміщенні книжок та періодичних видань використовують високі книжкові шафи або елегантні стелажі, на яких можна розмістити також оригінальні сувеніри та фотографії близьких вам людей.

Сьогодні дуже модно використовувати виразні і візуально ефектні меблі: різнокольорові шафи, стелажі, книжкові полиці нестандартного оформлення, неординарні столи і старовинні крісла. Нерідко відтворюється бібліотека в контрастних відтінках, наприклад, в білому і чорному кольорах.

Досить ефектно виглядає простір, стіни і підлога якого оформлені в пастельних тонах, а меблі і елементи інтер’єру представлені в темних тонах.

З чого повинні бути зроблені меблі домашньої бібліотеки? Відкинувши убік традиційне дерево, зверніть увагу на гармонію скла і металу. Меблі і етажерки, виготовлені за такого сміливого поєднання, зроблять простір неординарним, строгим і елегантним.

ДОМАШНЯ БІБЛІОТЕКА

Класичний варіант облаштування на сучасний лад домашньої бібліотеки допускає наявність декількох складових: меблів з дорогого натурального масиву, диван або зручні крісла зі шкіри, акуратні шафи, оснащені склом, і елегантні книжкові полиці. Природні форми і правильні пропорції, витончені лінії і лаконічність, функціональність і довговічність – цим і багатьом іншим критеріям повинні відповідати правильні меблі для домашньої бібліотеки.

КОРИСНІ ПОРАДИ

  • У сучасних будинках і квартирах бібліотеки можуть забирати багато місця, тому шафи або стелажі з книгами потрібно підбирати і встановлювати продумано, щоб не перетягувати їх потім по кімнатах, міняючи невдалий інтер’єр. А от улюблені книги можна поставити і в спальні, і на кухні. Головне, щоб вони, залишаючись під рукою, не заважали користуватися іншими речами.
  • Не потрібно намагатися запхнути на одну полицю якомога більше томів: від такого тісного сусідства книги псуються, та й виймати потрібний екземпляр незручно … Стелажі можна розставити уздовж стін, а можна використовувати їх для зонування простору.
  • Продумуючи, де і як будуть стояти книги у вашому будинку, визначіться насамперед, якій шафі або стелажу ви віддаєте перевагу. Це можуть бути масивний багатоярусний каркас, химерна різьблена шафа або легкі полиці зі склом або без – це справа смаку.
ДОМАШНЯ БІБЛІОТЕКА
Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...