15 Лютого 2019

Дизайн коридору: як скоригувати вузький передпокій

Читайте поради експерта, як облаштувати простір


Дизайн коридору має великі декоративні можливості завдяки оздобленню для стін, стелі, освітленню та конструкції меблів. Правильні дизайн-прийоми допоможуть скоригувати пропорції вузького передпокою і перетворити його на стильну і функціональну частину помешкання.

Колір стін і освітлення

Колір стін у коридорі-передпокої та система освітлення вирішують все. Ці вузькі приміщення позбавлені природного світла, тому ремонт – чудова нагода наповнити їх простором і світлом штучно. Для цього краще фарбувати стіни у світлі тони, а для підлоги вибирати покриття з високим показником зносостійкості і також переважно у світлій гамі.

Також важливо продумати систему штучного освітлення. Навіть якщо передпокій маленький, одного світильника по центру стелі буде недостатньо. Що вже й казати про довгі коридори.

Дизайн коридору

У системі освітлення повинен бути центральний світильник у поєднанні з бра. Або можна встановити точкові світильники по всьому периметру стелі.

Якщо коридор довгий, візуально приховати цей недолік можна, «наблизивши» дальню стіну. Її потрібно акцентувати кольором і світлом. Наприклад, пофарбувати в контрастний колір та окремими світильниками.

Коригуємо вузький коридор

Śnieżka рекомендує

Стіни передпокою найбільш вразливі до забруднень. Адже коридор – це прохідна зона квартири, тому на поверхню може потрапити бруд із взуття тощо. Водночас для візуальної корекції потрібно, щоб колір стін був світлим. Вирішити дилему просто завдяки зносостійкій глибокоматовій латексній фарбі Śnieżka PLATINIUM® CLASSIC. Вона створює покриття з високою стійкістю до миття і мокрого стирання. Після висихання приховує незначні нерівності. Призначена для приміщень, які зазнають великого експлуатаційного навантаження.

Platinium Clasic

Дизайн коридору квартири: корисні поради

Щоб надати вузькому коридору більше простору, можна замінити дверні конструкції арками. Ще один спосіб – замість традиційних міжкімнатних дверей використовувати розсувні.

Довгий коридор можна візуально розділити на кілька зон за допомогою кольору стін і підлоги, меблів, світла. Завдяки цьому передпокій не здаватиметься таким вузьким і видовженим за формою. Також виділити одну з частин можна за допомогою подіуму, «піднявши» на нього підлогу у кінці коридору.

Розширити коридор допоможуть картини з перспективою – пейзажами, дорогами, що ведуть вдалину. Якщо хочеться чогось оригінального, одну з довгих стін можна оформити фотошпалерами або зробити на ній фальш-вікно з підсвічуванням всередині.

Меблі для передпокою

Навіть тісний простір передпокою може вмістити все необхідне і навіть більше, якщо підібрати неглибокі меблі. Наприклад, шафу для одягу не стандартного розміру, а вужчу. Вона буде вміщувати все, що потрібно, і дозволить заощадити ширину проходу.

Якщо передпокій занадто маленький для шафи-купе, можна встановити компактну лавку з полицями для взуття і доповнити її настінним вішаком.

В обмеженому просторі вузького коридору компактно все розташувати допоможуть зручні органайзери. Вони можуть бути різноманітного дизайну – у вигляді плетених кошиків, пластикових контейнерів, текстильних кишень для дрібниць та інше. Як правило, такі пристосування дуже компактні і місткі.

Тарасинська Юлія, дизайнер

Коментар експерта

Передпокій – це зона для перевзування і зберігання кількох пар взуття, місце, куди ви можете поставити сумку і повісити верхній одяг. Без дзеркала тут не обійтися. Бажано бачити себе в повний зріст перед виходом з дому.

Мої ТОП-3 поради, як скоригувати простір вузького коридору без перепланування:

  1. Зробити максимально велике дзеркало, яке візуально збільшить простір
  2. Поставити меблі в один ряд вздовж стіни
  3. На видному місці розмістити яскраву деталь, що привертатиме увагу. У мінімалістичних інтер’єрах добре працює декор з брусу, який зі стіни заходить на стелю. На нього ж можна закріпити вішак.

Якщо є можливість зробити перепланування, рекомендую віддавати перевагу гардеробним, а прохідні зони коридорів прибирати і перетворювати на корисні метри.

Не дуже!Слабенько!Непогано!Дуже добре!Супер! Оцінка: 5,00 з 5
Loading...